Edin Dzeko dostał czerwoną kartkę za zdjęcie spodenek rywalowi

Autor: YouTube

El. MŚ 2018: Edin Dzeko dostał czerwoną kartkę za... rozebranie rywala! [WIDEO]

2016-11-14 12:33

Mecz pomiędzy Grecją a Bośnią i Hercegowiną w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Rosji zapisze się w pamięci kibiców nie tylko ze względu na dramaturgię (gospodarze wyrównali w doliczonym czasie gry), ale też z powodu kuriozalnego zachowania Edina Dzeko. Napastnik Romy został ukarany czerwoną kartką za to, że chwilę wcześniej... ściągnął spodenki Sokratisowi Papastathopoulosowi!

Mecz w Pireusie od pierwszego gwizdka był niezwykle gorący i to nie tylko w kontekście wydarzeń boiskowych. Po bramce na 1:0 dla gości na trybunach doszło do zadymy - fani przyjezdnych odpalili race, starli się z greckimi kibicami i interweniować musiały służby porządkowe, a sędzia Jonas Eriksson nawet na moment przerwał spotkanie.

Jednak i na murawie nie brakowało scysji i ostrych kłótni pomiędzy zawodnikami. Po jednej z nich w drugiej połowie z boiska z czerwonymi kartkami wylecieli Edin Dzeko i Sokratis Papastathopoulos, ale powód takiej decyzji arbitra był dość kuriozalny.

W 76. minucie doszło do starcia obu graczy w narożniku boiska. Napastnik Romy został przez rywala sfaulowany i chwycił piłkę w ręce domagając się gwizdka, a Sokratis natychmiast chciał mu futbolówkę wyrwać. Ta mała szarpanina na tyle zdenerwowała Dzeko, że najpierw złapał Greka za łydki, a gdy zobaczył, że to niczym nie skutkuje, postanowił... ściągnąć mu spodenki! Później jeszcze wygramolił się spomiędzy jego nóg i lekko go popchnął, a obrońca gospodarzy stracił równowagę i upadł. Do krewkich zawodników natychmiast doskoczyło kilku innych graczy obu drużyn i wywiązała się mała awantura, a interweniować musiał sędzia, który prowodyrów zajść odesłał do szatni.

Mecz zakończył się remisem 1:1 po tym, jak Grecja wyrównała w doliczonym czasie gry.