SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Nigeryjski piłkarz NIE ŻYJE. Zginął w strzelaninie od przypadkowej kuli

Nigeryjski piłkarz NIE ŻYJE. Zginął w strzelaninie od przypadkowej kuli

18.10.2016, godz. 11:06
znicze
foto: EAST NEWS

Wielka tragedia w Nigerii, która zszokowała całe środowisko piłkarskie w tamtym kraju. W trakcie strzelaniny, do której doszło w mieście Okaki musiało interweniować wojsko. Niestety jedna z wystrzelonych kul trafiła w 24-letniego piłkarza.

Izu Joseph miał 24 lata i należał do nigeryjskiego klubu o nazwie Shooting Stars. W kraju wiązano z nim ogromne nadzieje, należał do wyróżniujących się zawodników. Był jednym z ojców sukcesu drużyny, która dwa lata temu wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Nigerii i występuje w niej do dnia dzisiejszego. Jednak ta pięknie zapowiadająca się kariera została tragicznie przerwana. Podczas strzelaniny, do której doszło w rodzimym mieście zmarłego piłkarza został on trafiony pociskiem wystrzelonym przez jednego z żołnierzy. Starli się w sklepie z uzbrojonymi napastnikami, próbowali zaprowadzić porządek, lecz niestety ta interwencja zakończyła się śmiercią.

- To dla nas bardzo smutny dzień. Izu był młodym piłkarzem, z którym wiązaliśmy ogromne nadzieje. Wszyscy w klubie jesteśmy zszokowani tymi tragicznymi doniesieniami. Jesteśmy nieco skołowani różnymi wersjami na temat tego zdarzenia, ale powiedziano nam, że zabłąkana kula pochodziła od przedstawiciela nigeryjskich sił zbrojnych - powiedział przygnębiony Rasheed Balogu, dyrektor generalny Shooting Stars.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: