Usain Bolt wygrał bieg na 100 metrów w Rio de Janeiro

Rio 2016: Dominator Usain Bolt. Kolejne ZŁOTO króla sprintu

2016-08-15 17:36

Usain Bolt wygrał bieg na 100 metrów i zdobył złoty medal w tej konkurencji na trzecich igrzyskach olimpijskich z rzędu. Choć sam Jamajczyk przyznał, że nie był to jego najlepszy występ, to rywale i tak nie dali rady go wyprzedzić. Uzyskał wynik 9,81 sekundy.

Dla Bolta to trzecie złoto na igrzyskach w biegu na 100 metrów, a łącznie już siódmy medal olimpijski tego koloru. Teraz przed nim jeszcze sprint na 200 metrów i sztafeta 4x100 metrów, na których to dystansach też ma wielkie szanse na zwycięstwo.

Bieg na "setkę" nie był jednak w jego wykonaniu tak znakomity, jak można się było spodziewać. Długo na pierwszym miejscu biegł Amerykanin Justin Gatlin, który wykorzystał nieco słabszy start Bolta - Nie byłem za szybki, ale jestem szczęśliwy z wygranej. Mówiłem, że to zrobię. Wiem, że słabo wystartowałem, ale powiedziałem sobie "nie panikuj, biegnij swoim tempem". Po półfinale byłem spokojny, że wygram także finał - przyznał Jamajczyk.

Ostatecznie skończył on wyścig z wynikiem 9,81 sekundy. Srebrny medal zdobył wspomniany Gatlin (9,89 sekundy), a trzeci był Kanadyjczyk Andre de Grasse (9,91 sekundy).