SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Rafał Majka już w Polsce! Gorące powitanie na lotnisku [ZDJĘCIE]

Rio 2016: Rafał Majka już w Polsce! Gorące powitanie na lotnisku [ZDJĘCIE]

08.08.2016, godz. 18:34
Rafał Majka
Rafał Majka foto: Super Express

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w kolarstwie szosowym Rafał Majka wrócił już do Polski. Na warszawskim lotnisku Chopina czekały na niego dziesiątki kibiców, którzy zgotowali mu iście gorące powitanie.

Majka zdobył brązowy medal po niezwykle emocjonującym wyścigu, w którym miał nawet szansę na najwyższy stopień podium. Niestety na ostatnich kilometrach Polaka zaczęły łapać skurcze, które skutecznie uniemożliwiły mu wywalczenie olimpijskiego złota. Mimo to jego wynik i tak należy uznać za ogromny sukces, bo to pierwszy medal dla Polski w kolarstwie szosowym od 1988 roku.

Po zakończeniu wyścigu 26-latek nie ukrywał wielkiej radości, podobnie zresztą jak tysiące kibiców, którzy dopingowali go przed telewizorami, czy też na trasie. Nie dziwi więc, że na lotnisku Chopina po powrocie do kraju powitało go mnóstwo fanów i dziennikarzy chcących pogratulować znakomitego wyniku. Było naprawdę gorąco!

Teraz Majkę czeka podróż do Krakowa, skąd uda się do rodzinnych Zegartowic. Tam też może liczyć na ciepłe przywitanie, bo mieszkańcy miejscowości nie ukrywają, że są ze "swojego" człowieka niezwykle dumni.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: