SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport rio 2016 Rio 2016: Stan Wawrinka przegrał z kontuzją. Kolejna gwiazda nie zagra w Brazylii

Rio 2016: Stan Wawrinka przegrał z kontuzją. Kolejna gwiazda nie zagra w Brazylii

03.08.2016, godz. 13:17
Stanislas Wawrinka
foto: Super Express

Stan Wawrinka jest kolejnym tenisistą, którego nie zobaczymy podczas rozpoczynających się 5 sierpnia igrzysk olimpijskich. Szwajcar musiał zrezygnować z udziału w Rio de Janeiro z powodu kontuzji pleców. Wcześniej wycofał się m.in. Roger Federer.

Wawrinka odczuwał ból pleców w trakcie zeszłotygodniowego turnieju ATP w Toronto. Wówczas Szwajcar dotarł do półfinału, a po zakończeniu imprezy wrócił do ojczyzny i został tam poddany szczegółowym badaniom, a ich wyniki nie były dla niego pozytywne.

- Jestem rozczarowany. Po Pekinie i Londynie w Rio de Janeiro miałem wystąpić w trzecich igrzyskach olimpijskich. Niestety, to nie będzie możliwe - powiedział złoty medalista olimpijski w deblu z 2008 roku w Pekinie. Jest to ogromne osłabienie dla szwajcarskiej kadry olimpijskiej, ponieważ wcześniej z udziału w Rio de Janeiro zrezygnował Roger Federer oraz belinda Bencic. Jest jednocześnie piątym tenisistą z TOP 10 rankingu ATP, który nie zagra w Brazylii. Wcześniej wycofali się jeszcze Tomas Berdych, Milos Raonić i Dominic Theim.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: