SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Usain Bolt kończy karierę sprintera i rozpocznie... oszczepnika? Zobaczcie rzut Jamajczyka [WIDEO]

Usain Bolt kończy karierę sprintera i rozpocznie... oszczepnika? Zobaczcie rzut Jamajczyka [WIDEO]

21.08.2016, godz. 19:46
Artur Woś: Bolt nie ma ze mną szans!
Usain Bolt foto: Super Express

Usain Bolt. Ten gość nigdy nie przestanie nas zadziwiać. Jamajczyk nawet w środku nocy znajduje okazję do tego, by kolejny raz znaleźć się na ustach największych mediów świata. Prawdopodobnie najlepszy sprinter w historii lekkiej atletyki udowodnił, że potrafi nie tylko biegać. W Rio zaprezentował również swoje umiejętności... w rzucie oszczepem. I przyznajemy - dał radę! Zobaczcie sami!

Bolt w swoim pierwszym rzucie posłał oszczep na odległość 56 metrów. Biorąc pod uwagę braki techniczne, kolejne dziesięć, może dwadzieścia mógłby pewnie dorzucić w przeciągu kilku miesięcy treningów. A to już prawdopodobnie mogłoby mu dać kwalifikację na igrzyska olimpijskie. Bo tylko ta pierwsza próba pozwoliła mu natychmiast przesunąć się w rankingu najlepszych jamajskich oszczepników. Pokonał on bowiem tą próbą... szóstego zawodnika mistrzostw Jamajki. Szóstego! Wyobrażacie sobie? Gość to fenomen, a przecież jeszcze niedawno było głośno o jego planach zostania piłkarzem. Okazało się w końcu co prawda, że atleta robił sobie tylko jaja, ale dziennikarze już obliczali, że dysponując podobną szybkością... mógłby sobie poradzić nawet na boiskach Premier League.

Zobaczcie pierwszą w karierze próbę Bolta w rzucie oszczepem. Zrobi karierę?

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: