SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks David Haye wraca na ring! Tony Bellew zaczeka na niego 4 marca w Londynie

David Haye wraca na ring! Tony Bellew zaczeka na niego 4 marca w Londynie

26.11.2016, godz. 12:05
David Haye
foto: EAST NEWS

David Haye ponownie stanie na ringu! Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej wyjdzie do ringu 4 marca w Londynie! Jego rywalem będzie mistrz świata wagi junior ciężkiej Tony Bellew! Obaj panowie od dawna pozostają skonfliktowani i po serii potyczek na łamach mediów, tym razem swoje problemy wyjaśnią sobie między linami ringu.

- Ten facet musi mieć urojenia jeśli naprawdę wierzy, że może mnie pokonać. On pozostał na etapie filmu Creed (Bellew wystąpił w filmie razem z Sylvestrem Stallone) i myśli, że skończy się piękną historią niczym Rocky. Ale gdy wyjdzie naprzeciw mnie, brutalnie sprowadzę go na ziemię - stwierdził Haye (28-2, 26 KO), rozpoczynając kampanię reklamową koło jednej z najbardziej ekscytujących walk 2017 roku. Obaj panowie nie będą jednak mierzyć się o pas wagi junior ciężkiej federacji WBC. Bellew (28-2-1, 18 KO) spróbuje bowiem nabrać masy i wyjdzie na Haye'a w wadze ciężkiej. Będzie to dla niego pierwszy taki pojedynek w karierze. - Pozostaję cały czas w gazie, natomiast on nie stoczył naprawdę trudnej batalii od pięciu lat. Zresztą wtedy kompletnie zawiódł. Tej walki też nie za bardzo chciał, ja pragnąłem tego wyzwania dużo bardziej niż on. Haye nie jest po prostu tak odważny jak ja - odpowiedział "Hayemakerowi" 34-letni Brytyjczyk z Liverpoolu.

Dla Davida Haye'a starcie z Bellewem będzie piątym w ostatnich pięciu latach. Po porażce z Władimirem Kliczką, Anglik starł się jeszcze tylko z Dereckiem Chisorą, Markiem de Morim oraz Arnoldem Gjergjajem. Dla porównania, Bellew w tym samym czasie stoczy aż... siedemnaście pojedynków.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: