SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport sporty walki boks Gołota i Szpilka - nauka w więzieniu (ZDJĘCIA!)

Gołota i Szpilka - nauka w więzieniu (ZDJĘCIA!)

18.01.2010, godz. 08:07
Gołota uczył za kratkami
foto: Brak agencji
Dzięki "Super Expressowi" doszło do wyjątkowego spotkania. W krakowskim więzieniu przy ul. Montelupich Andrzej Gołota (42 l.) spędził pół godziny z odsiadującym wyrok Arturem Szpilką (21 l.). - Głupio by było, żeby chłopak się zmarnował w kryminale - mówi słynny bokser.

Artur Szpilka został aresztowany dzień przed pojedynkiem Andrzeja Gołoty z Tomaszem Adamkiem (w październiku). Zamiast boksować przed "polską walką stulecia", wylądował za kratami. Dostał 18-miesięczny wyrok za udział w tak zwanej ustawce pseudokibiców.

Wtedy z aresztu bezskutecznie próbował go wyciągnąć Andrzej Gołota. Teraz słynny bokser, który w młodości też miał kłopoty z prawem, postanowił odwiedzić skazanego. - To było jak rozmowa nauczyciela z uczniem. Pan Andrzej mówił Arturowi, żeby myślał o wolności, rodzinie i boksie - opowiada nam Jolanta Ziemiecka (40 l.), mama boksera. - Syn był pod wielkim wrażeniem. Mówił, że bez przerwy o tym myśli, a jak wyjdzie, to chce podbić światowe ringi.

Szpilka w lipcu będzie się starał o przedterminowe zwolnienie. - Wierzę, że to spotkanie z panem Andrzejem mu pomoże. Syn musi wyciągnąć odpowiednie wnioski i po powrocie na wolność zacząć nowe życie - nie ukrywa mama zawodnika, który jest uważany za przyszłość polskiego boksu.

- Trochę mu wytłumaczyłem. To młody chłopak, mam nadzieję, że zrozumie swe błędy - powiedział nam Andrzej Gołota po widzeniu.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: