SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Izuagbe Ugonoh: Mogą mnie badać, jestem czysty! [ZDJĘCIA]

Izuagbe Ugonoh: Mogą mnie badać, jestem czysty! [ZDJĘCIA]

31.01.2017, godz. 07:10
Izuabge Izu Ugonoh_1pub
Izu Ugonoh foto:

25 lutego w Birmingham w USA miało dojść do „polskiej gali” z udziałem Andrzeja Wawrzyka (30 l.), Artura Szpilki (28 l.) i Izuagbe Ugonoha (31 l., 17-0, 14 k.o.). Wystąpi tylko ten ostatni, który w debiucie przed amerykańską publicznością zmierzy się z miejscowym faworytem Dominikiem Breazealem (32 l., 17-1, 15 k.o.).

"Super Express": - Nie denerwowało cię to, że tak długo nie wiedziałeś z kim będziesz walczył?

Izuagbe Ugonoh: - Nie, bo wiem że dopóki nie ma podpisanych kontraktów, to wszystko może się zdarzyć. Już wcześniej miałem sygnały, że mogą być problemy z walką Szpilki, więc zachowywałem spokój.

- Z gali z różnych względów zostali wykreśleni Andrzej Wawrzyk i Artur Szpilka. Nie boisz się, że i ciebie organizatorzy zdejmą w ostatniej chwili?

- Nawet nie mów takich rzeczy! Parę dni temu pewien facet poinformował mnie, że gala została odwołana. Byłem w szoku, ale szybko okazało się, że chodziło mu tylko o wycofanie Wawrzyka ze względu na doping. Nie jestem w stanie wszystkiego kontrolować, mam wpływ jedynie na to, w jakiej będę formie. Kontrakty są już podpisane i liczę, że już nic się nie zmieni.

- "Nigdy nie słyszałem o Izu, ale rozpocznę ten rok od zwycięstwa" – to słowa Breazeale...

- To naturalne, że tak mówi. W sumie gdzie on miał o mnie usłyszeć? Jeszcze nie walczyłem na nie wiadomo jakich galach, żeby mógł coś wiedzieć na mój temat. Chcę mu pokazać, że się myli. Mam plan, widzę siebie jako zwycięzcę.

- Jak zareagowałeś, gdy usłyszałeś o dopingu u Wawrzyka?

- Zawsze powtarzam, że w boksie nic mnie nie zdziwi, ale w tym przypadku byłem zaskoczony. Szkoda mi go, bo miał szansę na występ na wielkiej gali i pas mistrzowski. To przepadało, ale cóż, trzeba ponosić konsekwencje swoich czynów.

- Wawrzyk tłumaczy, że stanozolol dostał się do jego organizmu poprzez zanieczyszczoną, amerykańską odżywkę. Ty już od jakiegoś czasu mieszkasz w USA…

- … i też biorę amerykańskie odżywki, ale mam pewność, że wszystkie są bezpieczne. Wraz z trenerem Kevinem Barrym mocno przyglądamy się wszystkim specyfikom, bo listy z zakazanymi środkami są ciągle modyfikowane i trzeba mieć się na baczności.

- Byłeś już badany przed walką?

- Jeszcze nie i nie wiem czy w ogóle będę, ale nie mam z tym problemu. Na pewno zostanę przebadany po walce, ale nie obawiam się, bo jestem czysty. No, chyba że witamina C jest na liście zabronionych (śmiech)?

autor: Rozmawiał Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: