SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Polsat Boxing Night: Mateusz Masternak odżył przy Andrzeju Gmitruku

Polsat Boxing Night: Mateusz Masternak odżył przy Andrzeju Gmitruku

30.03.2016, godz. 08:43
Andrzej Gmitruk, Mateusz Masternak
Andrzej Gmitruk i Mateusz Masternak podczas treningu foto:

Trener woli na łamach mediów opowiadać o mankamentach naszej współpracy, zamiast poinformować mnie o tym prosto w twarz (.) jestem rozczarowany jego postawą - tak 2,5 roku temu mówił na łamach "Super Expressu" Mateusz Masternak (29 l., 36-4, 26 k.o.) o trenerze Andrzeju Gmitruku (65 l.). Przez ten czas "Master" trenował u Niemców i walczył za granicą. Teraz... wraca do Gmitruka. Z nim w narożniku zmierzy się w sobotę na gali Polsat Boxing Night z Amerykaninem Erikiem Fieldsem (34 l., 24-3, 16 k.o.).

Konflikt z Gmitrukiem

Nigdy sobie tego nie wyjaśnialiśmy. Nie chcemy wracać do tamtego momentu. Obaj w nerwach za dużo sobie powiedzieliśmy. Popełniłem błąd, trener również, ale jesteśmy dorośli i odcinamy się od tej sytuacji grubą kreską.

Niemiecka szkoła

Zupełnie różni się od polskiej. Tam cztery razy w tygodniu biega się po 15 kilometrów i nie ma indywidualnych treningów. Nie są monotonne, ale uważam, że pewne rzeczy można zrobić lepiej. Pod względem technicznym polska szkoła bije niemiecką na łeb.

Polsat Boxing Night: Pełna karta walk gali w Krakowie

Decyzja o powrocie

Niemieccy trenerzy Ulli Wegner i Georg Bramowski byli zdziwieni i kilkakrotnie kazali mi się zastanowić. Namawiali mnie, ale zdania nie zmieniłem. Uznałem, że lepiej będzie, bym przygotowywał się w Polsce, blisko rodziny. Uszanowali tę decyzję.

Dzięki temu, że pracowałem z innymi trenerami, nabrałem więcej szacunku do Andrzeja Gmitruka. Pierwszy do niego zadzwoniłem. To on miał największy wpływ na moją karierę, najlepiej poznał mnie jako człowieka i jako zawodnika.

Występ w Polsce

Od mojej ostatniej walki w Polsce minęło 4,5 roku. Stęskniłem się. Ludzie piszą do mnie, że wynajmują busy na moją walkę. Dodatkowo, przygotowując się w Polsce, mam okazję obserwować polskie kobiety, a to poprawia humor w porównaniu z tym, co było w Niemczech (śmiech).

Walka z rodakiem

Jest taki jeden, z którym chciałbym się zmierzyć. To Krzysztof "Diablo" Włodarczyk. Nasz ewentualny pojedynek rozgrzewa wyobraźnię kibiców i sądzę, że moglibyśmy zapełnić dużą halę. To były mistrz świata WBC, ale mógłbym podjąć takie wyzwanie.

autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: