SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Siergiej Werwejko: Z budowy metra na ring [ZDJĘCIA]

Siergiej Werwejko: Z budowy metra na ring [ZDJĘCIA]

15.03.2017, godz. 07:03
Siergiej Werwejko
Siergiej Werwejko podczas gdy jeszcze pracował na budowie foto:

Zawodowy boks może kojarzyć się z wielkimi pieniędzmi, ale początki bywają ciężkie, o czym świadczy przypadek mieszkającego od pięciu lat w Polsce ukraińskiego pięściarza Siergieja Werwejki (29 l., 5-0, 3 k.o.).

Ten bokser wagi ciężkiej, który w piątek w Żyrardowie zmierzy się z Brazylijczykiem Nascimento (37 l., 22-14, 19 k.o.), wciąż łączy treningi z pracą.

W czasach amatorskich na zgrupowaniach reprezentacji Ukrainy trenował z Oleksandrem Usykiem i Wasylem Łomaczenką. Ale nie miał takiego talentu jak ci mistrzowie świata i zrezygnował z boksu, przyjechał za chlebem do Polski.

- Najpierw pracowałem w cegielni, robota była tak ciężka, że po dwóch miesiącach nie mogłem zacisnąć dłoni. Następnie zatrudniłem się na budowie. Wtedy jeden z kolegów poznał mnie z trenerem Dariuszem Mrozem i tak wróciłem do boksu. Oczywiście nadal musiałem pracować - mówi "Super Expressowi" Werwejko, który w ubiegłym roku dorabiał przy budowie II linii metra w Warszawie jako pomocnik elektryka, a obecnie jest ochroniarzem w jednej ze stołecznych dyskotek.

Na Ukrainie, w Ługańsku, została rodzina Siergieja - jego matka, siostra, żona i 3,5-letnia córeczka.

- Mają problemy z uzyskaniem wizy, przez to ostatni raz córeczkę widziałem w ubiegłym roku tylko przez 20 dni - smuci się Werwejko, który stara się o kartę stałego pobytu w Polsce.

W sobotę stanie przed najpoważniejszym wyzwaniem w karierze. Jego rywalem będzie Nascimento, który w maju po zaciętym pojedynku przegrał na punkty z Mariuszem Wachem. - Jestem bardzo zmotywowany, bo walczę dla rodziny. Wierzę, że kiedyś ściągnę ją do Polski, a sukcesy w boksie mogą mi w tym pomóc - nie traci nadziei Werwejko.

autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: