SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Tyson Fury powalczy o mistrzostwo, którego się zrzekł? Federacja WBA wydała oświadczenie

Tyson Fury powalczy o mistrzostwo, którego się zrzekł? Federacja WBA wydała oświadczenie

02.11.2016, godz. 16:54
Tyson Fury
Tyson Fury foto: AP

Tyson Fury po wygranej walce z Władimirem Kliczką miał wszystko. Brytyjczyk nieoczekiwanie został mistrzem świata kategorii ciężkiej i znalazł się w centrum zainteresowania wszystkich kibiców boksu. Po jakimś czasie życie zaczęło mu się wymykać z rąk i musiał zrzec się pasów. Teraz stanowisko w sprawie Fury'ego zajęła federacja WBA.

Federacja World Boxing Association uznała, że najwyższy czas zabrać głos po tym jak Tyson Fury dwukrotnie wycofał się z rewanżowej walki o mistrzostwo z Władimirem Kliczką. Władze potwierdziły, że brytyjski pięściarz zmaga się z poważnymi problemami. "Otrzymaliśmy raport psychologa, który jasno określił, że 28-letni zawodnik zmaga się z kliniczną depresją. Lekarz oszacował, że Fury wróci na ring nie wcześniej niż pod koniec lutego 2017 roku" - napisano.

Co ciekawe, WBA nie przekreśla szans sportowca na powrót na szczyt. Gdy Fury wróci do rywalizacji, to wtedy może dostać możliwość walki o tytuł. Na razie o zwakowany pas mają zmierzyć się Anthony Joshua i Władimir Kliczko w pierwszej połowie przyszłego roku.

Tyson Fury zrzekł się mistrzowskich pasów. Zrobił to dla dobra boksu

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: