SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Borys Mańkowski o KSW Koloseum: Walka z Pudzianem nie dałaby mi rozgłosu

Borys Mańkowski o KSW Koloseum: Walka z Pudzianem nie dałaby mi rozgłosu

14.02.2017, godz. 11:38
Borys Mańkowski, KSW, MMA
foto: EAST NEWS

Borys Mańkowski na KSW 39 Koloseum zmierzy się w hitowej walce z Mamedem Chalidowem. Mistrz wagi półśredniej długo nie znajdował się na karcie walk tej wielkiej gali na PGE Narodowym. Ostatecznie jednak stoczy na niej najważniejsze starcie. Sam uważa, że walka z Mamedem da mu znacznie więcej niż ewentualna próba z Mariuszem Pudzianowskim. Również medialnie.

Borys Mańkowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników mieszanych sztuk walki w Polsce. "Diabeł Tasmański" w klatce jest zawsze efektowny, a co najważniejsze - efektywny. Gdyby nie to, nie byłby dzisiaj mistrzem KSW w wadze półśredniej. Na gali KSW 39 Koloseum Mańkowski zmierzy się w walce wieczoru z Mamedem Chalidowem - mistrzem wagi średniej największej federacji MMA w Europie. Nie ustalono jeszcze limitów wagowych tego pojedynku.

Niektórzy uważali, że realny jest scenariusz, w którym mistrz kategorii półśredniej zmierzy się na PGE Narodowym z Mariuszem Pudzianowskim. Pudzian wciąż czeka na swojego przeciwnika, a władze na pewno będą chciały dać mu rywala bardzo medialnego. Takim jest z pewnością Borys Mańkowski. On sam jednak uważa, że starcie z Pudzianowskim nie byłoby dla niego dobre z kilku względów. - Żaden zawodnik w KSW nie zrobiłby takiego wrażenia, jak Mamed. Walka z takim Mariuszem Pudzianowskim nie dałaby takiego efektu z racji tego, że jest w kategorii ciężkiej to raz, a dwa, że wszyscy nadal uważają go za takiego freaka, więc nie byłoby takiego rozgłosu, jakiego bym chciał. Chcę głównie rozgłosu sportowego. Z Mamedem jest on i sportowy, i dodatkowo medialny. Mam, co chcę i myślę, że jedyną osobą, która mogłaby przebić ten rozgłos na polskie warunki jest Conor McGregor, który przebiłby ją z racji tego, że transmitowano by walkę na całym świecie. Żaden inny zawodnik nie sprawiłby mi takiego rozgłosu i satysfakcji, jaką może dać mi Mamed - powiedział Mańkowski w rozmowie z portalem interia.pl.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: