SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW 37: John Maguire. Jeden z najlepszych w Europie mierzy w pas

KSW 37: John Maguire. Jeden z najlepszych w Europie mierzy w pas

30.11.2016, godz. 02:45
John Maguire, Borys Mańkowski
foto: Twitter

John Maguire 3 grudnia na gali KSW 37 zmierzy się w Krakowie z Borysem Mańkowskim o pas mistrzowski wagi półśredniej. Brytyjczyk uchodzi za jednego z najlepszych zawodników tej kategorii na Starym Kontynencie. Sam zapowiedział, że do Polski przyleci po mistrzostwo i czuje się bardzo pewnie.

John Maguire to niezwykle doświadczony zawodnik. Jego kariera w mieszanych sztukach walki trwa już dziesięć lat i w tym czasie stoczył ponad trzydzieści walk. Wygrał aż dwadzieścia cztery z nie. Choć 33-latek uchodzi na specjalistę od walki w stójce i jego ciosy potrafią narobić przeciwnikom sporo krzywdy, to ostatnie trzy starcia kończył w parterze. Poddawał kolejno Vincenta Del Guerrę, Colina Fletchera i Kierana Malone'a.

Na gali KSW 37 Brytyjczyk stoczy walkę z mistrzem federacji w wadze półśredniej - Borysem Mańkowskim. Dla Polaka będzie to trzecia obrona tytułu. Ostatni raz stawał do walki o dzierżony przez niego pas ponad rok temu. Teraz wraca po kontuzji i chce jeszcze raz udowodnić, że tytuł mu się należy. Zadania nie zamierza ułatwiać Maguire, który zapowiedział, że do stolicy Małopolski przylatuje po mistrzostwo. Sport.se.pl zaprasza na relację NA ŻYWO w INTERNECIE z gali KSW 37.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: