SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW 37: Karol Bedorf poznał rywala. Wielkie wyzwanie mistrza

KSW 37: Karol Bedorf poznał rywala. Wielkie wyzwanie mistrza

18.10.2016, godz. 08:32
KAROL BEDORF
KAROL BEDORF foto: KSW

Gala KSW 37 w Krakowie zbliża się wielkimi krokami. Polskich kibiców już elektryzuje walka Mariusza Pudzianowskiego z Pawłem Rakiem, szerzej znanym jako Popek. Rywala poznał także obrońca pasa mistrzowskiego kategorii ciężkiej. Karol Bedorf 3 grudnia zmierzy się z bardzo groźnym Fernando Rodriguesem Jr.

Karol Bedorf nie przegrał walki w formule MMA od prawie pięciu lat. Pas mistrzowski królewskiej kategorii federacji KSW wywalczył po zwycięstwie z mistrzem olimpijskim Pawłem Nastulą. Później zawodnik ze Szczecina trzykrotnie stawał w obronie tytułu i za każdym razem wychodził ze starć zwycięsko. Najpierw pokonał Rollesa Gracie, później Michała Kitę, a w ostatniej walce w marcu - Jamesa McSweeneya.

Na gali KSW 37 czeka go chyba najtrudniejsze dotychczas zadanie. Władze organizacji mocno się postarały, by kibice nie zapomnieli wieczoru w Tauron Arenie i zakontraktowały jako przeciwnika "Koko" Fernando Rodriguesa Jr. 29-latek z Brazylii to jeden z najbardziej efektownych wojowników na świecie. Dotychczas wygrywał dziesięciokrotnie i aż dziewięć razy przez nokauty. Co więcej siedem pojedynków rozstrzygnął w pierwszej rundzie. Niedawno pokonał bardzo mocnego Yosefa Mohammada, reprezentującego Szwecję. Zajęło mu to tylko 68 sekund...

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: