SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Olbrzymie pieniądze za świetną walkę. Jędrzejczyk i Kowalkiewicz zgarną fortunę

Olbrzymie pieniądze za świetną walkę. Jędrzejczyk i Kowalkiewicz zgarną fortunę

14.11.2016, godz. 15:19
Joanna Jędrzejczyk, Karolina Kowalkiewicz
foto: EAST NEWS

Weekendowa walka Joanna Jędrzejczyk - Karolina Kowalkiewicz na gali UFC 205 sprawiła, że o Polkach zaczął mówić cały świat. Nasze przedstawicielki w wadze słomkowej najbardziej prestiżowej federacji mieszanych sztuk walki na świecie dały pokaz umiejętności i stworzyły niezapomniane widowisko. Teraz, w nagrodę, na ich konta wpłynie pokaźna kwota. Na te pieniądze obie wojowniczki zdecydowanie zasłużyły!

Zarobki uczestników gali UFC 205 opublikowała firma Reebok, która była jednym ze sponsorów wydarzenia. Z raportu wynika, że na konto mistrzyni Joanny Jędrzejczyk od firmy wpłynie czterdzieści tysięcy dolarów. Przegrana walki o pas w kategorii słomkowej Karolina Kowalkiewicz wzbogaci się o 30 tysięcy dolarów. To jednak nie koniec. Federacja również sporo zapłaciła Polką za niezapomniane widowisko. Posiadaczka tytułu zgarnęła od UFC aż 210 tysięcy dolarów. Łącznie Joanna Jędrzejczyk na walce z Karolina Kowalkiewicz zarobiła aż 250 tysięcy dolarów. Druga z naszych przedstawicielek od najbardziej rozpoznawalnej grupy zajmującej się mieszanymi sztukami walki dostała 20 tysięcy dolarów, co łącznie dało jej 50 tysięcy dolarów za ostatnie starcie.

Walka Joanna Jędrzejczyk - Karolina Kowalkiewicz zrobiła wrażenie na wszystkich ekspertach. W Madison Square Garden starcie rozstrzygnęła dopiero decyzja sędziów. Jednogłośnie wygrała obrończyni mistrzowskiego tytułu, choć jej rywalka pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. Kowalkiewicz nie przestraszyła się bardziej doświadczonej przeciwniczki i w pewnym momencie była bliska zakończenia walki przed czasem. Sztuka ta jej się nie udała, ale wydaje się, że może spokojnie patrzeć w przyszłość, a UFC jeszcze niejednokrotnie jej zaufa.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: