SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne 2017: V etap. Utrudnienia w Rzeszowie [OBJAZDY]

Tour de Pologne 2017: V etap. Utrudnienia w Rzeszowie [OBJAZDY]

02.08.2017, godz. 12:22
kolarze, rowerzyści, Tour de Pologne
kolarze foto: Skoda

V etap Tour de Pologne 2017 będzie najkrótszym podczas tegorocznego wyścigu. Zawodnicy rywalizować będą na trasie Olimp Nagawczyna - Rzeszów, a w okolicach stolicy Podkarpacia czeka na nich pętla, którą pokonają dwukrotnie. Finisz zaplanowano w samym Rzeszowie, a to oznacza, że mieszkańcy miasta muszą się uzbroić w cierpliwość. Czekają ich bowiem utrudnienia, objazdy i zamknięte ulice.

V etap tegorocznego Tour de Pologne wiedzie malowniczymi drogami Podkarpacia. Zawodnicy wystartują spod siedziby firmy Olimp Laboratories w Nagawczynie, a na koniec czekają ich dwie rundy w Rzeszowie i okolicach. Po drodze rywalizować będą na kilku podjazdach, gdzie pole do popisu dostaną eksperci od jazdy w górach. Oby dobrą pozycję w klasyfikacji generalnej utrzymał Rafał Majka, który obecnie jest trzeci.

Niestety Tour de Pologne to nie tylko rywalizacja sportowa, ale też szereg utrudnień drogowych. Szczególnie duże czekają mieszkańców Rzeszowa i okolicznych miejscowości, którzy muszą się liczyć ze zmianami w ruchu. Wiele ulic będzie zamkniętych całkowicie, na niektórych kursować będą mogły jedynie pojazdy komunikacji miejskiej.

W samej stolicy Podkarpacia trasa wyścigu wiedzie ulicami: Św. Walentego, Św. Rocha, Powstańców Wielkopolskich, Paderewskiego, Witolda, Leszka Czarnego, Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty, al. Niepodległości, al. Kopisto, Most Zamkowy, Plac Śreniawitów, ul. Lisa Kuli, Cieplińskiego. To oznacza, że to właśnie tam mieszkańcy spotkają się z największymi utrudnieniami.

Podkarpacka policja poinformowała, jak będzie wyglądało zamykanie ulic 2 sierpnia:

- w godz. 5:00 – 23:00 – ul. Cieplińskiego i Lisa Kuli (od ul. Piłsudskiego do Pl. Śreniawitów) na tym odcinku w godz. od 5:00 do 9:00 odbywać się będzie ruch autobusów komunikacji publicznej dwukierunkowo jedną jezdnią al. Cieplińskiego (prawa nitka jadąc od al. Piłsudskiego)

- w godz. 5:00 – 20:30 – ul. Moniuszki (od Zygmuntowskiej do Placu Farnego)

- w godz. 8:00 – 20:00 – ul. Ks. Jałowego (od Towarnickiego do Cieplińskiego)

- w godz. 8:00 – 20:00 – ul. Sokoła (od Sobieskiego do Cieplińskiego)

- w godz. 8:00 – 20:00 – ul. Pułaskiego (od parkingu ROSIR do Cieplińskiego)

- w godz. 11:00 – 20:00 – ul. Unii Lubelskiej (poruszają się tylko autobusy MPK)

- od godz. 9:00 – do rundy końcowej pętla – ul. Cieplińskiego, Lisa Kuli, Plac Śreniawitów

- od godz. 13:00 do zakończenia wyścigu - drogi w m. Lubenia, Straszydle, Hermanowa, Tyczyn: ul. Szopena, Kopernika, Rynek, Wyzwolenia, Kielnarowa, Matysówka Rzeszowie do skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawy

- od godz. 13:00 do zakończenia wyścigu - Rzeszów: ul. Św. Walentego, Św. Rocha, Niepodległości, Kopisto, Podwisłocze, Kwiatkowskiego, Strażacka, Robotnicza, Kiepury Matysówka ruch pojazdów zostanie przywrócony po przejechaniu peletonu, na polecenie dowódcy zabezpieczenia.

- Ruch na trasie Dynów -Tyczyn (droga 878), która przecina trasę wyścigu, będzie wstrzymany tylko na czas przejazdu kolarzy. Podobnie na ul. Armii Krajowej (na skrzyżowaniu z ul. Niepodległości i ul. Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty), Rejtana (skrzyżowanie z ul. Kopiosto i Niepodległości), Sikorskiego (skrzyżowanie z ul Strażacką), gdzie ulice krzyżują się z trasą wyścigu, ruch będzie wstrzymywany tylko chwilowo i przywracany bezpośrednio po przejechaniu peletonu - czytamy dalej w informacji przekazanej przez lokalną policję.

Co więcej inaczej niż zwykle będą kursowały autobusy linii: 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17 18, 23 , 26, 27, 28, 30, 31, 32, 34, 35, 36, 37, 38, 40, 42, 43, 44, 46, 59. Szczegóły zmian znajdziecie na stronie www.ztm.rzeszow.pl.

Relacja NA ŻYWO z V etapu Tour de Pologne

Gdzie oglądać V etap TdP 2017?

Tour de Pologne 2017: Klasyfikacje [WYNIKI]

Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: