EL. MME. Polska – Estonia. Zapowiedź, kursy, typy

2019-09-10 9:21 Daw
Patryk Klimala zdobył bramkę na wagę zwycięstwa w pierwszym meczu grupowym, z Łotwą.
Autor: Press Focus Patryk Klimala zdobył bramkę na wagę zwycięstwa w pierwszym meczu grupowym, z Łotwą.

Po turnieju finałowym mistrzostw Europy, Czesław Michniewicz rozpoczął budowę nowej reprezentacji Polski do lat 21. Początki są trudne, na szczęście, terminarz sprzyjający. We wtorek, 10 września (godz. 18), biało-czerwoni zmierzą się w Białymstoku z Estonią.

W 1. kolejce Polacy pojechali do Łotwy. Spodziewaliśmy się spokojnego mecz, pewnej wygranej, a na boisku panował chaos. Udało się wygrać po akcji Bartosza Bidy i bramce zdobytej przez Patryka Klimalę, ale stylu w tym zwycięstwie nie było za grosz.

Obaj na co dzień grają w Jagiellonii, a więc na murawie stadionu w Białymstoku będą czuć się jak w domu. W stolicy Podlasia reprezentacja Polski zagra dopiero drugi mecz o punkty. Pierwszy i zarazem ostatni taki przypadek miał miejsce 36 lat temu, w ramach kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich, a Polska pokonała Finlandię (3:2).

Estonia w pierwszym spotkaniu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy, przegrała u siebie z Bułgarią aż 0:4. - Estończycy mieli swoje sytuacje, których nie wykorzystali, a Bułgaria była bardzo skuteczna – przestrzega Michniewicz. - Budowa poprzedniego zespołu trwała dwa lata. Zdajemy sobie sprawę, że wiele rzeczy nie funkcjonuje jeszcze tak, jak w tamtej. Liczę, że we wtorek zagramy szybciej i składniej, niż na Łotwie – dodał selekcjoner.

Mecz z Łotwą był pierwszym rozegranym przez nową reprezentację młodzieżową. Estończycy mają za sobą, obok wspomnianej porażki z Bułgarią, trzy mecze towarzyskie, które rozegrali w marcu. Bezbramkowo zremisowali z Ukrainą, pokonali Kazachstan (2:1) i zremisowali z Macedonią Północną (1:1).

TABELA GRUPY 5 Mecze Punkty Bramki
1. Bułgaria 1 3 4-0
2. Polska 1 3 1-0
2. Rosja 1 3 1-0
4. Łotwa 1 0 0-1
4. Serbia 1 0 0-1
6. Estonia 1 0 0-4

PRZYPUSZCZALNE SKŁADY
Polska: Grabara – Fila, Walukiewicz, Sobociński, Pestka – Bida, Dziczek, Ambrosiewicz, Jóźwiak – Tomczyk, Klimala.
Estonia: Paplavskis – Saar, Seppik, Lipp, Jarvelaid – Poom, Soomets – Reimaa, Valja, Uljanov – Valge.

NASZ TYP
Obie drużyny strzelą gola - NIE

KURSY
TOTALbet – 1.65
Totolotek – 1.53

Najnowsze