Eliminacje Euro 2020. Słowenia – Austria. Zapowiedź, kursy, typy

2019-10-13 11:57 MS
Marko Arnautović (tu w walce z Janem Bednarkiem) w eliminacjach zdobył 6 bramek, miał też 2 asysty.
Autor: Press Focus Marko Arnautović (tu w walce z Janem Bednarkiem) w eliminacjach zdobył 6 bramek, miał też 2 asysty.

Grupa G, w której występuje Polska, wkracza w decydującą fazę. Słowenia podejmuje drugą w tabeli Austrię i musi wygrać, jeśli chce liczyć się w walce o 2. miejsce. Początek meczu o godz. 20:45.

Słoweńcy nie przegrali jeszcze w tych eliminacjach na własnym stadionie – dwa zwycięstwa i remis. Zespół Matjaza Keka po wygranych Łotwą, Polską i Izraelem przegrał w Skopje z Macedonią i nieco skomplikował sobie tym sytuację. W siedmiu meczach drużyna zgromadziła jedenaście punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli grupy G. Ale do drugiej Austrii traci tylko dwa punkty. Ewentualna wygrana w dzisiejszym meczu przy wygranej Polaków z Macedonią może więc dać awans na miejsce premiowane awansem. Siłą drużyny jest kolektyw, a zespołowa gra takich piłkarzy jak Josip Ilić, Miha Zajc, Benjamin Verbić, Domen Crnigoj czy Andraż Spornar może dać dobre efekty z każdym rywalem w grupie.

Austria miała bardzo słaby początek rozgrywek grupowych – przegrała z Polską i Izraelem w marcu. Później jednak pod przywództwem Franco Body zespół przeszedł metamorfozę. W kolejnych pięciu meczach zdobył trzynaście punktów na piętnaście możliwych. Zremisował jedynie z Polską na wyjeździe sprawiając jednak lepsze wrażenie od graczy Jerzego Brzęczka. Zawodnikiem, który odegrał ogromne znaczenie w tej przemianie jest Marko Arnautović – zdobywca sześciu bramek. Czerwcowy mecz Austriacy wygrali ze Słoweńcami 1:0, teraz z chęcią by powtórzyli taki rezultat.

FAKTY I STATYSTYKI
⇒ Słowenia w tych eliminacjach na własnym stadionie dwa razy wygrała i raz zremisowała.
⇒ Słowenia nie przegrała pięciu meczów z rzędu u siebie.
⇒ Austria nie przegrała pięciu ostatnich spotkań i jest najskuteczniejsza w grupie
⇒ Austria nie przegrała dwóch ostatnich meczów wyjazdowych

OSTATNIE MECZE
Słowenia: ( P , Z , Z , Z , P ) – Macedonia (1:2), Izrael (3:2), Polska (2:0), Łotwa (5:0), Austria (0:1)
Austria: ( Z , R , Z , Z , Z ) – Izrael (3:1), Polska (0:0), Łotwa (6:0), Macedonia (4:1), Słowenia (1:0)

PRZEWIDYWANE SKŁADY
Słowenia: Oblak – Stojanović, Mevlja, Struna, Balkovec – Ilicić, Krhin, Kurtić, Verbić – Bezjak, Sporar
Austria: Stanković – Posch, Hinteregger, Dragović, Ulmer – Lazaro, Ilsanker, Sabitzer, Baumgartlinger, Laimer - Arnautović

NASZ TYP
Poniżej 2,5 gola

KURSY
TOTALbet – 1.70
ForBet – 1.68