KSW. Chorwacja. Pudzianowski przełamie złą serię? Kursy, typy

2019-11-09 14:08 PK
W sobotę Mariusz Pudzianowski stoczy już 20. walkę w KSW.
Autor: Press Focus W sobotę Mariusz Pudzianowski stoczy już 20. walkę w KSW.

Po raz pierwszy w historii Konfrontacja Sztuk Walki odbędzie się w Chorwacji. Na gali w Zagrzebiu będzie walczył m.in. Mariusz Pudzianowski, który spróbuję przerwać serię dwóch porażek.

Mariusz Pudzianowski zaliczył w przeszłości fenomenalny start w MMA. Mieszane sztuki walki okazały się dla byłego strongmana nie zabawą, a sposobem na dalszą karierę. W sobotę 42-latek stoczy już dwudziestą walkę. Do tej pory wygrywał dwanaście razy oraz przegrywał siedem. Polak przegrał dwa ostatnie pojedynki z Karolem Bedorfem i Szymonem Kołeckim, gdy doznał kontuzji nogi. Od tamtego czasu minęło osiem miesięcy. "Pudzian wraca" na ring i postara się przerwać złą serię. Jego przeciwnikiem będzie wciąż nowy w KSW, Erko Jun.

Na historycznej gali w Chorwacji, gdzie KSW gości po raz pierwszy, Jun nie będzie faworytem. 29-latek ma za sobą dopiero trzy walki, a jego rywalami nie byli doświadczeni przeciwnicy. Ostatnio Bośniak pokonał Akopa Szostaka. Przewagą Pudzianowskiego będą warunki fizyczne. Polak jest wyższy o osiem centymetrów (185 - 177), a także cięższy o siedemnaście kilogramów (117 - 100)

W innych walkach Inną ciekawą walką będzie rywalizcja Borysa Bańkowskiego z Vaso Bakoceviciem. Gala rozpocznie się około godziny 19:00. Łącznie w karcie walk znalazło się dziesięć pojedynków.

Ostatnie walki:
M. Pudzianowski (12 - 7): S. Kołecki (porażka, kontuzja), K. Bedorf (porażka), J. Silva (wygrana, decyzja), T. Kowalczyk (wygrana, TKO), P. Mikołajuw (wygrana, TKO)
E. Jun (3 - 0): T. Oświecinski (wygrana, KO), P. Mikołajuw (wygrana, TKO), A. Szostak (wygrana, TKO)

Nasz typ:
Wygrana Pudzianowskiego.

Kursy:
TOTALbet - 1,90
Fortuna – 1,60