Djoković i  Szapowałow grali w tym sezonie już 4 razy. Lider rankingu ATP wygrał trzykrotnie.

Autor: Press Focus Djoković i Szapowałow grali w tym sezonie już 4 razy. Lider rankingu ATP wygrał trzykrotnie.

Tenis: Djoković wygra w Paryżu? Finał z Szapałowem. Kursy, typy

2019-11-03 8:23

Novak Djoković stanie w niedzielę przed szansą odniesienia piątego turniejowego zwycięstwa w tym sezonie. Serb zmierzy się w finale turnieju w Paryżu z Denisem Szapowałowem.

Paryski turnieju na twardych kortach dobiega końca. W niedzielę po godzinie 15:00 rozegrany zostanie finał zawodów odbywających się pod dachem. O piątą wygraną w tym sezonie powalczy lider światowego rankingu, Novak Djoković. Serb w ostatnich tygodniach zwyciężył w Tokio, a następnie doszedł do ćwierćfinału rywalizacji w Szanghaju, gdzie lepszy okazał się Stefanos Tsitsipas. We Francji 32-letni tenisista wygrał cztery kolejne mecze, nie tracąc nawet seta.

Rywalem Djokovicia będzie utalentowany Kanadyjczyk, Denis Szapowałow. 20-letni zawodnik plasuje się na 28. pozycji w rankingu ATP i legitymuje się w tym sezonie bilansem 35 - 25. W połowie października młody gracz wygrał pierwszy w tym sezonie turniej w Sztokholmie, a potem.. odpadł w pierwszej rundzie w Wiedniu. Szapowałow znalazł się w finale w Paryżu po tym, jak Rafael Nadal nie przystąpił do meczu z powodu kontuzji.

Dla Djokovicia i Szapowałowa niedzielne spotkanie będzie już piątym w tym sezonie. Trzy mecze wygrywał Serb, który ograł młodszego zawodnika w Australian Open (3:1), Rzymie (2:0) oraz Szanghaju (2:0). Kanadyjczyk cieszył się z wygranej raz - na trawiastych kortach Boodles w czerwcu (2:0).

Finał paryskiego turnieju zostanie rozegrany w niedzielę. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00.

Ostatnie mecze
N. Djoković: G. Dimitrow (2:0), S. Tsitsipas (2:0), K. Edmund (2:0), C. Moutet (2:0), S. Tsitsipas (1:2)
D. Szapowałow: R. Nadal (walkower), G. Monfils (2:0), A. Zverev (2:1), F. Fognini (2:1), G. Simon (walkower, 0:0), P. Busta-Carreno (0:2)