Tenis. Finał w St. Petersburgu. Miedwiediew – Corić. Typy, zapowiedź

2019-09-22 11:45 PK
Daniłł Miedwiediew ostatnio grał w finale US Open. Postawił się Rafaelowi Nadalowi, ale przegrał w pięciu setach.
Autor: Press Focus Daniłł Miedwiediew ostatnio grał w finale US Open. Postawił się Rafaelowi Nadalowi, ale przegrał w pięciu setach.

W niedzielę Daniłł Miedwiediew rozegra kolejny finał w trakcie tego sezonu. Rosjanin nie wygrał US Open, ale ma szansę na triumf we własnym kraju. W St. Petersburgu powalczy o trofeum z Borną Coriciem. Mecz w niedzielę, 22 września, godz. 15:30.

Daniłł Miedwiediew ma za sobą doskonałe tygodnie. W trakcie gry w Ameryce Północnej wygrał zawody w Cincinnati. Dodatkowo 23-letni tenisista walczył w finałach turniejów w Waszyngtonie, Montrealu, a przede wszystkim w US Open. Dwukrotnie lepszy był od niego Rafael Nadal, choć walka o ostatni Wielki Szlem w tym sezonie była bardzo zacięta i trwała przez pięć setów. W ostatnich 26 spotkaniach, Rosjanin przegrał zaledwie trzy razy! Forma utalentowanego gracza jest bardzo wysoka, w drodze do decydującego spotkania w St. Petersburgu nie stracił choćby seta. Miedwiediew zajmuje aktualnie czwartą lokatę w rankingu ATP.

Rywalem Rosjanina w finale zawodów w St. Petersburgu będzie Borna Corić, który plasuje się na piętnastym miejscu w rankingu ATP. Chorwat ma za sobą przeciętne miesiące 22-latek szybko z powodu kontuzji (II runda) pożegnał się z US Open nie mogąc zagrać z Gregorem Dimitrowem. W trakcie trzech tygodni Corić zdołał pożegnać się z problemami zdrowotnymi i dojść do finału zawodów w Rosji, choć w każdym meczu musiał toczyć trzysetowe boje.

Zdecydowanym faworytem finału w trakcie rosyjskiego turnieju będzie reprezentant gospodarzy. Nikogo nie powinno zdziwić jeśli Miedwiediew pokona Coricia w dwóch setach. Początek spotkania o godzinie 15:30.

OSTATNIE WYNIKI
D. Miedwiediew: J. Gierasimow (2:0), A. Rubłow (2:0), J. Donskoj (2:0), R. Nadal (2:3), G. Dimitrow (3:0)
B. Corić: J. Sousa (2:1), C. Ruud (2:1), M. Fucsovics (1:1, kontuzja), J. Donskoj (3:0) R. Opelka (1:2)

NASZ TYP
Miedwiediew wygra w dwóch setach.

KURSY
TOTALbet - 1,65 (Miedwiediew wygra 2:0)
Fortuna - 1,62 (Miedwiediew wygra 2:0)

Najnowsze