Tenis: Mecz dwóch przegranych. Federer - Berrettini. Kursy, typy

2019-11-12 9:50 PK
W lipcu, na kortach Wimbledonu, Federer pokonał Berrettiniego 3:0.
Autor: Press Focus W lipcu, na kortach Wimbledonu, Federer pokonał Berrettiniego 3:0.

Roger Federer i Matteo Berrettini przegrali swoje pierwsze mecze na turnieju mistrzów ATP w Londynie. We wtorek (12.11, godz. 15) faworyt do zwycięstwa będzie tylko jeden.

Roger Federer dość zaskakująco przegrał 0:2 z Dominikiem Thiemem w trakcie meczu w zawodach ATP Masters w Londynie. Szwajcar zajmujący trzecie miejsce w rankingu ATP ma za sobą dobre dni. Przed przyjazdem do Anglii doświadczony tenisista wygrał zawody w swoim kraju, gdzie w finale pokonał Alexa De Minaura (2:0). Na dziesięć ostatnich rywalizacji, 38-latek osiem razy schodził z kortu jako triumfator.

W nieco gorszym humorze może być Matteo Berrettini (8 ATP), który przegrał trzy ostatnie spotkania. W Londynie szans nie dał mu Novak Djoković, który w dwóch setach oddał 23-latkowi ledwie trzy gemy. Wcześniej doszły do tego porażki z Jo-Wilfriedem Tsongą (I runda w Paryżu) i Thiemem (półfinał w Wiedniu). W ostatnich dziesięciu meczach Berrettini wygrał sześciokrotnie.

Do tej pory Szwajcar tylko raz rywalizował z Włochem i pewnie, bo 3:0, pokonał go w 1/8 finału Wimbledonu, oddając zaledwie pięć gemów. Rewanż ze strony młodszego tenisisty jest wątpliwy, gdyż to Federer będzie zdecydowanym faworytem. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00.

Ostatnie wyniki:
R. Federer: D. Thiem (0:2), A. De Minaur (2:0), S. Tsitsipas (2:0), R. Albot (2:0), P. Gojowczyk (2:0)
M. Berrettini: N. Djoković (0:2), J-W. Tsonga (0:2), D. Thiem (1:2), A. Rubłow (0:2), G. Dimitrow (2:0)

Nasze typy:
Ponad 20,5 gema

Kursy:
TOTALbet - 1,55
Fortuna – 1,50