UFC 252. Junior Dos Santos – Jairzinho Rozenstruik. Kursy, typy (16.08.2020)

2020-08-15 16:40 HM
UFC
Autor: Press Focus UFC

W jednej z najważniejszych walk podczas gali UFC 252 były mistrz kategorii ciężkiej Junior Dos Santos zmierzy się z Jairzinho Rozenstruikiem. Początek rywalizacji w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 4:40 czasu polskiego.

Zestawienia na gali UFC 252 gwarantują prawdziwe, ciężkie grzmoty. Poza mistrzowską walką w wadze ciężkiej, do klatki wyjdzie również były czempion Junior Dos Santos, który stanie naprzeciw aspirującego do czołówki Jairzinho Rozenstruika.

Brazylijczyk Junior Dos Santos ma 36 lat i w ostatnim czasie nie najlepszą passę. Dwa ostatnio pojedynki „Cigano” przegrał, ulegając przez TKO w 1. rundzie Francisowi Ngannou oraz w 2. odsłonie Curtisowi Blaydesowi.

Dos Santos jest jednak bardzo doświadczonym zawodnikiem, który wygrywał z najlepszymi na świecie. 36-latek pokonywał m.in. Caina Velasqueza, Franka Mira, Stipe Miocicia czy Mirko „CroCopa” Filipovicia.

Brazylijczyk może pochwalić się rekordem 21 zwycięstw i 7 porażek. Dos Santos 15 pojedynków zakończył wygrywając przez TKO/KO, 1 przez poddanie oraz 5 na punkty.

Po stronie Dos Santosa w rywalizacji z Rozenstruikiem będą stać również warunki fizyczne. Brazylijczyk mierzy 193 centymetry oraz waży około 110 kg. Młodszy rywal może pochwalić się 187 centymetrami przy podobnej wadze.

Jairzinho Rozenstruik to jeden z zawodników, których celem w najbliższych miesiącach jest walka o pas mistrzowski. Pochodzący z Surinamu „Bigi Boy” w ostatniej walce musiał uznać wyższość Francisa Ngannou, który pokonał go w zaledwie 20 sekund.

Pozostałe pojedynki w swojej karierze Rozenstruik wygrał. Pokonał on m.in. legendarnego Alistaira Overeema czy Andreia Arlovskiego.

Faworytem tego starcia jest zajmujący szóstą pozycję w rankingu 32-latek. Rozenstruik jest zawodnikiem młodszym, który tylko raz nie zdołał znokautować swojego rywala, co może mieć duże znaczenie w walce z rozbitym już Dos Santosem.

Kurs na wygraną Rozenstruika wynosi 1.77. Atrakcyjnie wygląda również kurs na jego wygraną przez TKO/KO, który osiągnął 2.05. Trudno wyobrazić sobie inny sposób zakończenia pojedynku niż nokaut na Dos Santosie.


NASZ TYP
Wygra Jairzinho Rozenstruik

KURSY
Totalbet -1.77
Fortuna - 1.75

Najnowsze