Fabio Jakobsen w coraz lepszej kondycji! Robi już nawet TO

2020-08-10 7:03 DaO
Fabio Jakobsen
Autor: East News Fabio Jakobsen

77. Tour de Pologne już za nami. Jak zwykle na trasie największego wyścigu kolarskiego w Polsce działo się bardzo dużo. Niestety nie udało się uniknąć koszmarnej kraksy. Ta miała miejsce na pierwszym etapie, a najbardziej poszkodowany został w niej Fabio Jakobsen. Holender był długo reanimowany, ale lekarze wygrali batalie o jego życie. Kolarz pomału dochodzi do siebie, a nowe informacje o jego stanie zdrowia przekazał Czesław Lang.

Kraksy na trasach kolarskich wyścigów to nic nowego. Podczas sprintów często dochodzi do wypadków, ale kolarze najczęściej doznają lekkich urazów, albo są po prostu poobdzierani. Całkowicie inaczej było w przypadku Jakobsena. Holender na ostatnich metrach pierwszego etapu Tour de Pologne ścigał się ze swoim rodakiem. Dylanem Groenewegenem.

TdP: Wygrał etap i nie krył emocji! Wzruszający gest i słowa Evenopoela o Jakobsenie

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zawodnik Jumbo-Visma zaczął spychać Jakobsena na barierki. Gdy ten nie miał już miejsca, uderzył w nie z ogromnym impetem. Stan Holendra była bardzo poważny. Musiał być reanimowany, a lekarze długimi godzinami walczyli o jego życie. Doznał poważnych uszkodzeń twarzo-czaszki. Na szczęście stan zawodnika z godziny na godzinę poprawiał się i jego życiu już nic nie zagraża.

BEZWZGLĘDNA kara dla winowajcy KOSZMARU na TdP. To zaboli Groenewegena

Jakobsen do zdrowia wraca dość szybko. Czesław Lang przekazał kolejne dobre informacje o Holendrze. - Fabio jest już w stanie wziąć do ręki telefon, napisać SMS-a. Kontaktuje coraz lepiej. Jest z nim psycholog, więc wraca bardzo szybko do zdrowia. Myślę, że niedługo będzie mógł wyjść ze szpitala i pomału wracać do normalnego funkcjonowania - powiedział organizator TdP.

Najnowsze