Kolarstwo, tor, kolarstwo torowe, mistrzostwa Europy 2020, Płowdiw, Karolina Karasiewicz, brąz

Autor: Twitter/UEC_cycling Karolina Karasiewicz (z prawej) zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym

Kolarka Karolina Karasiewicz wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy [WIDEO]

2020-11-14 19:52

Podczas odbywających się w bułgarskim Płowdiw mistrzostw Europy w kolarstwie torowym sukces odniosła reprezentantka Polski, Karolina Karasiewicz. Zawodniczka Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific Nestle Fitness wywalczyła brązowy medal w wyścigu punktowym.

Polkę, która zgromadziła 35 pkt, wyprzedziły: triumfatorka, reprezentantka Wielkiej Brytanii Kate Archibald (57 pkt), oraz druga na mecie Włoszka Silvia Zanardi (39 pkt). Karolina Karasiewicz ma 28 lat, po raz pierwszy odniosła medalowy sukces ME w kategorii elity. Odnosiła już dawniej sukcesy w kategoriach juniorskich, ale było to przed 10 laty. W tym roku Karasiewicz zapisała już na swoje konto inny sukces w międzynarodowych zawodach. We wrześniu w Czechach w barwach reprezentacji narodowej wystartowała w dwóch torowych wyścigach: GP Czech oraz GP Prostejova. Karasiewicz dwukrotnie meldowała się na mecie jako druga, w olimpijskiej konkurencji omnium.

Spowodował straszny wypadek na Tour de Pologne. Ogłoszono OGROMNĄ karę

W klubie, który reprezentuje Karasiewicz, od 2013 roku działa kobieca drużyna, która z powodzeniem rywalizuje na szosach polskich i zagranicznych. Od momentu istnienia kobiecej sekcji panie wywalczyły dwie koszulki mistrzyń Polski, jedną w orliczkach zdobyła Katarzyna Niewiadoma, a drugą – historyczną w elicie kobiet Karolina Karasiewicz. Wychowankiem toruńskiego klubu jest m.in. mistrz świata Michał Kwiatkowski.

Jan Tomaszewski UDERZA w Milika: Kadra to nie CARITAS! | Futbologia