Kolejna KRAKSA w Tour de Pologne! Lider klasyfikacji i Polak ucierpieli, PASKUDNA sytuacja

2020-08-08 17:25 Marcin Długosz
Tour de Pologne
Autor: Łukasz Gągulski Tour de Pologne

Niestety nie obyło się bez problemów podczas 4. etapu Tour de Pologne 2020. W trakcie wyścigu w terenach górskich doszło do kraksy w peletonie, w której ucierpiało kilku kolarzy. Wśród poszkodowanych znalazł się m.in. ekwadorski zawodnik Richard Carapaz, który jest liderem klasyfikacji generalnej 77. edycji TdP na dzień przed końcem zmagań. Poobijał się także Polak - Tomasz Marczyński. Musiał skorzystać z pomocy medyków.

Czwarty etap Tour de Pologne nie bez przyczyny nazywany jest odcinkiem "królewskim". Kolarze ścigają się bowiem wysoko w górach i ponad 150-kilometrowy dystans wymaga od nich wykazania się gigantyczną tężyzną fizyczną. W tym roku dodatkowo zawodnicy muszą mierzyć się z wielkim gorącem, gdyż w dniu rozgrywania zawodów, których start i meta zlokalizowane zostały w Bukowinie Tatrzańskiej, było ponad 30 stopni. To jednak nie odstraszyło elity światowego kolarstwa, aby zmierzyć się na najlepszym możliwym poziomie.

Niestety jednak nie wszystko obyło się bez problemów. Wąskie przejazdy i trudne podjazdy dały o sobie znać - na niespełna 70 kilometrów przed końcem etapu doszło do kraksy w peletonie. Ucierpiało kilku kolarzy w tym lider klasyfikacji generalnej, Richard Carapaz. Ekwadorczyk mocno się poobijał, ale zacisnął zęby i ruszył dalej. We wszystkim wziął udział także Polak - Tomasz Marczyński. W momencie wystąpienia problemu poprosił o pomo0c medyków nie będąc w stanie bez ich interwencji kontynuować wyścigu.

Maciej Paterski po drugim etapie Tour de Pologne

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.