Katarzyna Niewiadoma

i

Autor: Instagram/kasianiewiadoma94 Katarzyna Niewiadoma

Sukces Polki

Niesamowita Katarzyna Niewiadoma. Piękny start Polki na kolarskich MŚ. Van Vleuten ze złamanym łokciem i złotem

2022-09-24 9:10

To była piękna walka podczas kolarskich mistrzostw świata. Katarzyna Niewiadoma walczyła pięknie w australijskim Wollongong w wyścigu elit kobiet. Reprezentantka Polski mierzyła się nie tylko ze świetnymi przeciwniczkami, ale także potwornymi trudami trasy. Niewiadoma wyglądała znakomicie. Do mety dojechała na ósmym miejscu.

Katarzyna Niewiadoma była niezwykle aktywna podczas kolarskich mistrzostw świata. W sobotni poranek fani kolarstwa z zapartym tchem śledzili rywalizację w wyścigu elit kobiet na dystansie 164 kilometrów. Polka próbowała uciekać przez część dystansu, ale kilkanaście kilometrów przed metą Polka i inne harcowniczki zmuszone były do odpuszczenia i pozwolenia na wchłonięcie przez peleton. To nie był jednak koniec walki o medal.

MŚ w kolarstwie: Piękny start Niewiadomej. Ósme miejsce Polki

Na mniej niż dziewięć kilometrów do mety, podczas ostatniego dużego podjazdu przed metą Katarzyna Niewiadoma razem z czterema innymi kolarkami znów ruszyła i zaczęła mocniej naciskać na pedały. Polka kolejny raz udowodniła, że należy do ścisłej światowej czołówki, ciężko pracując na sukces. Włoszka, Niemka, Dunka, reprezentantka RPA i nasza kolarka mocno gnały do mety.

Na kilometr do finiszu grupa pościgowa dopadła tę ekipę i o medal walczyło ostatecznie dwanaście kolarek. Nagle bokiem pomknęła dojeżdżająca do grupy mająca złamaną rękę Annemiek van Vleuten. Nikt nie ruszył za Holenderką, która dojechała po złoto! Katarzyna Niewiadoma po ciężkiej pracy na całym dystansie pojawiła się na mecie w czołowej grupce – na ósmym miejscu.

Srebro dla reprezentantki Belgii Lotte Kopecky, brąz dla Włoszki Silvii Perisco.

Sonda
Jesteś fanem kolarstwa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze