Peter Sagan operowany. Trzykrotny mistrz świata opuści igrzyska w Tokio?

2021-07-12 18:00
Kolarstwo, Tour de France, 2020, Peter Sagan (z lewej)
Autor: BORA - hansgrohe / Bettiniphoto Pater Sagan (z lewej) na finiszu 11. etapu TdF 2020 popchnął rywala

Na trzecim etapie zaliczył bolesny upadek, w którym ucierpiało jego kolano. Na dziesiątym uderzył nim w kierownicę. Po jedenastym musiał wycofać się z wyścigu Tour de France. W poniedziałek znakomity słowacki kolarz PETER SAGAN (31 l.) poddał się operacji kolana. Wydaje się, że igrzyska w Tokio mu odpłynęły.

Po upadku na trzecim etapie kolarz grupy Bora-Hansgrohe kontynuował udział w najsłynniejszym wyścigu świata.

- Wyczyściliśmy ranę, na ile się dało, by uniknąć zakażenia od brudu z oleju łańcucha. Jednak po kilku dniach rozwinęło zapalenie powyżej rzepki – wyjaśnił słowacki mistrz po rezygnacji z dalszej jazdy.

A jego słowa uzupełnił lekarz ekipy:

- Zrobiliśmy wszystko, co można na miejscu, na trasie Touru, ale nawet leczenie antybiotykami nie zdołało zapobiec infekcji - wyjaśnił lekarz ekipy. - Jedynym wyjściem było wycofanie się z wyścigu i chirurgiczne usunięcie kaletki. Na szczęście była to tylko powierzchowna infekcja i w ogóle nie dotknęła stawu kolanowego.

Zanim wynikła konieczność zabiegu chirurgicznego, Sagan mówił, że chce wyleczyć kolano, a potem podjąć decyzję co do startu olimpijskiego. Po zabiegu nie zabrał jeszcze głosu na ten temat.

- Czuję się znacznie lepiej i na razie wszystko idzie dobrze – powiedział tylko.

Wyścig szosowy ze startu wspólnego mężczyzn zaplanowano w Tokio już na 24 lipca. Trzykrotny mistrz świata nie stanął dotąd na olimpijskim podium.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze