Rafał Majka

Autor: LUKASZ GAGULSKI / SUPER EXPRESS Rafał Majka

Rafał Majka zwycięża etap na Vuelcie! Wielki wyścig Polaka, chylimy czoła

2021-08-29 17:22

Rafał Majka zwyciężył etap na wyścigu Vuelta a Espana! Reprezentant Polski wprost zdominował 15. etap prestiżowych zawodów, popisując się wspaniałą, solową ucieczką. Polak pokazał wielką klasę i mimo ciężkiego, liczącego 197,5 kilometra dystansu między Navalmoral de la Mata do El Barraco, był w stanie pokonać faworytów. To pierwszy triumf Polaka na Vuelcie od 2017 roku.

Rafał Majka dokonał wielkiej sztuki i zwyciężył w trakcie piętnastego etapu wyścigu Vuelta a Espana. Zawodnik, reprezentujący barwy grupy UAE Team Emirates dokonał wieliej sztuki i całkowicie uciekł swoim rywalom. Trzeba przyznać, że o wyczynie Polaka jeszcze przez długi czas będzie głośno w światowych mediach. Tak dobrej formy Polaka nie spodziewał się nikt.

Lil Masti ostro o Brodnickiej! "Zamiast powiedzieć, że dałam jej w pi***..."

Rafał Majka zwycięża 15. etap Vuelty. Świetny pościg Polaka

Zawodnik UEA Team Emirates już na samym początku wyścigu prezentował się bardzo dobrze. Ucieczka Polaka zaczęła się już 125 kilometrów przed metą i trwała do końca wyścigu, tuż przed wspinaczką na  na Alto de la Centenera. Przez pewien czas, Polakowi towarzyszył Fabio Aru, który także miał wielkie nadzieje na zwycięstwo.

Niestety dla Aru, to Polak był dzisiaj lepszy. I już na 85 kilometrów przed metą prowadził samotnie. Wydawało się, że tempo kolarza może ulec zmianie w trakcie wspinaczki na Puerto de Mijares, ale tam Polak także dominował, a jego prowadzenie nad grupą pościgową wynosiło ponad 2 minuty, przy czym cały peleton tracił do Majki aż sześć minut.

Dramat reprezentanta Polski! Ma koronawirusa, nie zagra w kadrze

Marcin Najman na premierze filmu "Mistrz". Zapowiada walkę na MMA VIP

Wybitny finisz Polaka. Nie miał litości nad rywalami

Ucieczka Polaka trwała w najlepsze i już 15 kilometrów przed metą wiadomym było, że zwycięży w piętnastym etapie legendarnego wyścigu. Drugie miejsce na mecie zajął Steven Kruijswijk (Jumbo-Visma), a trzecie Chris Hamilton (Team DSM). Liderem cyklu pozostaje  Odd Christian Eiking.