Maja Włoszczowska

Autor: Cyfra Sport Maja Włoszczowska

Świetny start do sezonu olimpijskiego. Maja Włoszczowska triumfuje w Hiszpanii

2021-04-01 15:44

Drugi start i drugie miejsce na podium. Maja Włoszczowska (37 l.) w świetnym stylu rozkręca się w sezonie olimpijskim. Najwybitniejsza specjalistka kolarstwa górskiego w naszym kraju wygrała wyścig MTB w hiszpańskim mieście Arnedo.

W połowie marca Włoszczowska zajęła drugie miejsce w wyścigu kategorii drugiej (C2) w Valladolid, także w Hiszpanii. Tym razem okazała się najlepsza w wyścigu C1, mocniej obsadzonym niż tamten.

Na trasie od początku liczyły się tylko cztery zawodniczki. Na drugim z czterech okrążeń nasza dwukrotna wicemistrzyni olimpijska oderwała się od konkurentek, ale została dogoniona. Kolejny atak, na ostatnim „kółku” przyniósł jej całkowite powodzenie. Na mecie uzyskała aż 21 s przewagi nad Francuzką Julie Bresset, mistrzynią olimpijską 2012 oraz 39 s nad Hiszpanką Rocio del Alba Garcią.

- To była bardzo ciężka trasa, wymagająca fizycznie i technicznie, a jednocześnie bardzo szybka – mówiła po wyścigu Maja Włoszczowska. - Byłam najlepsza na podjazdach, ale cierpiałam na zjazdach.

Polka została też pierwszą liderką cyklu Superprestigio MTB Faster. Kolejny wyścig z tego cyklu zaplanowany jest na 25 kwietnia w miejscowości Tibi w prowincji Alicante.