Rafał Majka podczas 21. etapu Tour de France

Autor: East News Rafał Majka podczas 21. etapu Tour de France

Tour de France: Rafał Majka WYGRAŁ 11. etap. Polak bezkonkurencyjny w Pirenejach [WIDEO]

2015-07-15 19:52

Rafał Majka przypomniał, że nieprzypadkowo w zeszłym roku został najlepszym góralem Tour de France. W tegorocznym wyścigu Polak triumfował na 11. etapie z Pau do Cauterets-Vallée de Saint-Savin. Dodatkowo zdobył 32 punkty do klasyfikacji górskiej i już w czwartek może zdobyć koszulkę w grochy.

Majka jechał bardzo agresywnie. Już 115 kilometrów przed metą urwał się peletonowi z kilkoma innymi zawodnikami. Polak mocniej przycisnął 50 kilometrów przed metą. Urwał się rywalom i już do mety uciekał samotnie. Gonił go tylko Serge Pauwels, ale nie wytrzymał tempa.

Rafał Majka wygrał etap Tour de France

Polak wjechał na metę pierwszy. W klasyfikacji górskiej ma już 33 punkty i awansował na trzecie miejsce. Przed nim jest dwóch kolarzy Team Sky - Richie Porte i Christopher Froome. Ten ostatni prowadzi też w klasyfikacji generalnej wyścigu. Majka jest 75.

Dla Rafała Majki, to trzecie etapowe zwycięstwo w Tour de France. W 2014 roku Polak był najlepszy na 14. i 17. etapie Wielkiej Kolarz z Zegartowic jest pierwszym Polakiem, który pięciokrotnie stanął na podium TdF.

ZOBACZ potworną kraksę na trasie Tour de France, kolarze rezygnują [WIDEO I ZDJĘCIA]