Tour de Pologne

i

Autor: tourdepologne.pl Tour de Pologne

TdP 2022

Sergio Higuita zwycięzcą królewskiego etapu w Przemyślu! Mistrz Kolumbii pokazał moc, piękny finisz

2022-08-01 16:34

Trzeci etap Tour de Pologne 2022 na papierze zapowiadał się pasjonująco i tak właśnie było. Jeden z najdłuższych etapów w historii wyścigu zakończył się na podjeździe w Przemyślu, gdzie prawdziwą moc pokazał Sergio Higuita. Kolarz Bora-Hansgrohe znakomicie rozegrał krótki, lecz wyniszczający podjazd i po niespełna 240 km walki okazał się najlepszy. Na linii mety wyprzedził Pello Bilbao i Quintena Hermansa.

Tour De Pologne 2022 3. etap WYNIKI. Sergio Higuita wygrał na królewskim etapie

Poniedziałek zapowiadał się jako kluczowy w tegorocznym Tour de Pologne. Trzeci etap uznawano za królewski i spodziewano się zmian w czołówce wyścigu. Wszystko dlatego, iż kończył się bardzo stromym (kąt nachylenia do 15 proc.) i wąskim podjazdem na Kopiec Tatarski. Przed rokiem to właśnie w mieście nad Sanem żółtą koszulkę lidera zdobył Portugalczyk Joao Almeida i nie oddał jej do mety w Krakowie. Tym razem w rolę Almeidy wcielił się Sergio Higuita, który po blisko 240 kilometrach oficjalnej walki okazał się najlepszy. Na podjeździe finiszowała grupa ok. 50 kolarzy, a zawodnik Bora-Hansgrohe wyprzedził Pello Bilbao z Bahrain-Victorious i Quintena Hermansa z Intermarche-Wanty-Gobert. Dzięki bonifikatom na mecie mistrz Kolumbii objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, w której prowadzi o 4 sekundy nad Hiszpanem i 6 sekund nad Belgiem. Najlepszym Polakiem na trzecim etapie okazał się 33. Jakub Kaczmarek z reprezentacji Polski, z kolei w uciecze dnia jechali jego koledzy - Piotr Brożyna i Marcin Budziński. Poniżej nasza relacja na żywo z 3. etapu TdP 2022:

Na żywo

Tour de Pologne 2022 etap 3.

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

To już koniec naszej relacji z 3. etapu TdP 2022 Kraśnik - Przemyśl! Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl.

33. na metę dojechał Jakub Kaczmarek z reprezentacji Polski. Stracił do Higuity 25 sekund. Kolumbijczyk został też nowym liderem klasyfikacji generalnej, ma 4 s przewagi nad Bilbao i 6 s nad Hermansem.

Higuita na linii mety wyprzedził Pello Bilbao i Quintena Hermansa. W czołowej "10" zabrakło przedstawiciela Ineos Grenadiers, a dopiero dziesiąty był Diego Ulissi.

Higuita zwycięża na królewskim etapie! Teunissen z Jumbo-Visma zaatakował na początku podjazdu, ale na 800 m przed metą został doścignięty. Wydawało się, że najlepiej ustawieni byli kolarze Ineos, jednak Carapaz i Hayter nie dali rady, a pięknie poradził sobie Higuita. Kolarz Bora-Hansgrohe wyszedł na prowadzenie 200 m przed metą i to wystarczyło!

1,5 km do mety

Rozpoczął się podjazd w Przemyślu, na którym są nawet 15% odcinki! 

3,5 km do mety

Już za chwilę ostatni podjazd, który rozstrzygnie wszystko!

6 km do mety

Drużyna UAE Team Emirates od wielu kilometrów nadaje szybkie tempo. Wszystko pod Diego Ulissiego, który ma wykończyć tę pracę na finiszu.

8,5 km do mety

W czołowej grupie jest z pewnością jeden reprezentant Polski - Jakub Kaczmarek. Świetnie poradził sobie na wcześniejszych podjazdach.

12 km do mety

Zawodnicy zbliżają się do kluczowych momentów dzisiejszego etapu, a kibice zgromadzeni wzdłuż trasy uczcili pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego.

17 km do mety

Grupa ok. 50 kolarzy przewodzi stawce na zjazdach. Kolarze kierują się w stronę Przemyśla, gdzie będzie miał miejsce finisz pod górę.

22,5 km do mety

Hessman dał z siebie wszystko na ostatniej dziś premii górskiej i zdołał na nią dojechać jako pierwszy! Tuż za kreską został złapany przez główną grupę, która znacząco się uszczupliła.

28 km

Hessman wygrał drugą premię górską, ale peleton jest już tuż za nim. Kolarz Jumbo-Visma ma zaledwie 20 sekund przewagi na zjeździe.

30 km do mety

Brożyna i Brandle zostali złapani przez peleton. Hessman ma ok. 1 min przewagi nad grupą.

31 km do mety

Na zjazdach Theuns dogonił Hessmana, ale już na początku kolejnego podjazdu ponownie stracił dystans do lidera.

37 km do mety

Niestety, Brożyna i Brandle odpadli od kolegów z ucieczki na wzniesieniu. Theuns i Hessman jadą samotnie na czele stawki. Tymczasem od peletonu odpadł dotychczasowy lider wyścigu - Jonas Abrahamsen. Straci dziś żółtą koszulkę.

36 km do mety

Hessman odjechał już od Theunsa i kolarz Jumbo-Visma jest obecnie samotnym liderem etapu. Wygrał też pierwszą dzisiejszą premię górską.

39 km do mety

Budziński wrócił już do peletonu. Kolarze są coraz bliżej pierwszej górskiej premii, przewaga ucieczki to ok. 2:10 min.

47 km do mety

Budziński odpadł od grupy uciekinierów. Polskę w odjeździe reprezentuje już tylko Brożyna, a przewaga 4-osobowej grupy nad peletonem to ok. 2:50 min.

52 km do mety

Kolarze pojawili się już w Przemyślu. Przewaga ucieczki nad peletonem: 3 min. Już niedługo premie górskie!

58 km do mety

De Gendt wrócił już do peletonu. Po przyspieszeniu ucieczki wyraźnie odpuścił i poczekał na grupę. Ta wciąż traci nieco ponad 2 minuty.

64 km do mety

Ucieczka wyraźnie przyspieszyła. Ma ok. minuty przewagi nad goniącym de Gendtem i ponownie urosła jej przewaga nad peletonem - ok. 2 min.

70 km do mety

Zaczyna się robić ciekawie! Przewaga ucieczki nad peletonem to ok. półtorej minuty, a z peletonu oderwał się Thomas de Gendt, który próbuje solowej akcji!

92 km do mety

Na brukowanej drodze na Rynku w Jarosławiu Marcin Budziński wreszcie wygrał lotną premię! Wyprzedził Theunsa, a dobrze wyprowadził go Brożyna, który przeciął kreskę jako trzeci. Przewaga ucieczki to ok. 1:50 min.

120 km do mety

Przewaga ucieczki wynosi obecnie 2:20 min. Za kolarzami druga lotna premia - w Leżajsku. Ponownie najlepszy okazał się Theuns, a sporego pecha miał Budziński, któremu w walce przeszkodziły problemy ze sprzętem. Drugi linię minął Brożyna, a trzeci właśnie Budziński.

174 km do mety

Przewaga ucieczki mocno spadła. Pięciu uciekinierom zostało ok. 4 minut. Za kolarzami jest też pierwsza lotna premia w Janowie Lubelskim, którą wygrał Edward Theuns po ostrej walce z Marcinem Budzińskim. 

206 km do mety

Przewaga ucieczki nad peletonem to już niemal 8 minut!

220 km do mety

Peleton odpuścił ucieczkę, która ma już blisko 4 minuty przewagi nad grupą. 

227 km do mety

Na czele stawki uformowała się czteroosobowa grupa uciekinierów, która odjechała od peletonu na mniej więcej minutę. Po kilku kilometrach dojechał do nich piąty zawodnik. W ucieczce jadą: Matthias Brandle z Israel-Premier Tech, Edward Theuns z Trek-Segafredo, Piotr Brożyna i Marcin Budziński z reprezentacji Polski oraz Michel Hessman z Jumbo-Visma.

Kolarze już wystartowali! Przed nimi jeszcze 234 kilometry walki, a na razie trwa walka o uformowanie ucieczki.

Kolarze są już na trasie! Po honorowym starcie zbliżają się do miejsca startu ostrego.

Witamy w relacji z trzeciego etapu Tour De Pologne 2022. Przed nami wyścig na dystansie Kraśnik - Przemyśl. Szykują się wielkie, sportowe emocje! Zapraszamy na emocje! 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze