Tragiczna śmierć pięciokrotnego mistrza paraolimpijskiego! Został potrącony przez auto

2019-11-13 14:36 MSo
Znicz, płomień
Autor: Dreamstime

Smutne wieści napłynęły z Australii! Kieran Modra został potrącony przez samochód na północy od Adelaide - niestety, nie udało się go uratować. To jeden z najbardziej utytułowanych paraolimpijczyków w historii. Zdobywał medale w dwóch dyscyplinach - łącznie zdobył ich aż dziesięć!

Ośmiokrotny paraolimpijczyk Kieran Modra zginął w tragicznym wypadku! Społeczność niepełnosprawnych sportowców pogrążyła się w żałobie po tym, jak w środę zawodnik został potrącony przez samochód. O śmierci poinformowała za pomocą konta na Twitterze, drużyna australijskich paraolimpijczyków.

- Jesteśmy absolutnie zdewastowani i w szoku! Nasze najszczersze kondolencje składamy żonie Kierana, Kerry i jego trójce dzieci, tak jak i całej społeczności parolimpijskiej, zwłaszcza związanej z para-kolarstwem - powiedział szef australijskiego związku, Lynne Anderson.

Modra występował na ośmiu Igrzyskach Paraolimpijskich w trzech różnych konkurencjach. Zdobywał dziesięć medali - po pięć złotych i brązowych. 47-latek był kolarzem, pływakiem i lekkoatletą. Najwięcej sukcesów odnosił w pierwszej z dyscyplin.

Najnowsze