Znicz, świeczka

i

Autor: Pixabay

Dramat na drodze

Tragiczna śmierć polskiego kolarza. Zginął podczas ulicznego treningu, miał zaledwie 36 lat

2023-01-02 20:19

36-letni Arkadiusz Paszenda, kolarz MTB, zawodnik teamu Pressing Bike-System, mimo reanimacji zmarł w szpitalu w Rybniku po potrąceniu go podczas treningu przez samochód.

Tragedia rozegrała na jednym z rybnickich skrzyżowań. Uderzenie w przeprowadzającego trening sportowca było tak mocne, że jego rower został zmiażdżony, a on sam przekoziołkował przez maskę i dach samochodu. Rozpoczęta już na miejscu zdarzenia reanimacja, kontynuowana następnie w ambulansie pogotowia ratunkowego oraz w szpitalu okazała się, niestety, nieskuteczna.

Paszenda od wielu lat uprawiał kolarstwo górskie. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski MTB w kategorii Masters I zajął w ub. sezonie drugie miejsce. Na nadchodzące miesiące stawiał sobie kolejne wyzwania i cele sportowe. Poniedziałkowy trening okazał się jednak Jego ostatnim...

„Łamią nam się serca... Brakuje słów... Nie potrafimy w to uwierzyć... - tak o śmierci swego przyjaciela poinformowali w mediach społecznościowych jego koledzy z zespołu kolarskiego Pressing Bike-System.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze