Odbył się pogrzeb Bjorga Lambrechta. Kolarza pożegnały tysiące Belgów

2019-08-13 14:19 MSo
Bjorg Lambrecht
Autor: EastNews Pogrzeb Bjorga Lambrechta

Tragicznie zmarły kolarz, Bjorg Lambrecht zostanie pochowany we wtorek 13. sierpnia. Ceremonia odbywa się w Belgii, a na uroczystość przyszli nie tylko bliscy, rodzina i zawodnicy, ale także tysiące fanów. Zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że przed kościołem ustawiono telebimy, a fanom, którzy nie mogli przyjechać osobiście udostępniono stream w Internecie.

Uczestnik Tour de Pologne zmarł na stole operacyjnym po strasznym wypadku na trasie III etapu Tour de Pologne z Chorzowa do Zabrza. Śmierć kolarza na Tour de Pologne wstrząsnęła sportowym światem. Bjorg Lambrecht miał zaledwie 22 lata. W czasie wyścigu uderzył w betonowy przepust. Po wypadku był natychmiast reanimowany. Po przewiezieniu do szpitala kolarz zmarł na stole operacyjnym.

- Kolarz został przywieziony do naszego szpitala w stanie krytycznym. Został przyjęty na SOR, od razu trafił na stół operacyjny. Niestety, w czasie zabiegu kolarz zmarł – wyjaśnił w rozmowie z chorzow.naszemiasto.pl Michał Sieroń, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. 

Dla Lambrechta był to drugi start w Tour de Pologne w karierze. W ubiegłym roku zajął osiemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego największymi sukcesami były zwycięstwo w klasyfikacji młodzieżowej w wyścigu Criterium du Dauphine odbywającego się we Francji, czy wygranie wyścigu Grand Prix Priessnitz spa w Czechach. W ubiegłym sezonie po raz pierwszy w karierze miał również okazję wystąpić na Vuelta Espana. Wyścigu jednak nie ukończył wycofując się po 14. etapie.

Na jego pogrzeb do kościoła pod wezwaniem św. Wilibrorda zeszły się tysiące fanów kolarstwa i mieszkańców. W tej trudnej chwili wszyscy zjednoczyli się w tym miejscu, by pożegnać tragicznie zmarłego zawodnika. Ceremonia trwała ponad 2,5 godziny i można ją było obserwować nie tylko w kościele i na telebimach ustawionych na placu przed obiektem, ale również w Internecie.

Najnowsze