Wybitny kolarz mógł zginąć w wypadku. Rozległe obrażenia, opis brzmi fatalnie

2022-01-29 9:00
Egan Bernal
Autor: Instagram / Egan Bernal Egan Bernal

Chwila nieuwagi potrafi doprowadzić do tragedii. Przekonał się o tym Egan Bernal, zawodnik Ineos Grenadiers, który odnosił już duże sukcesy na arenie międzynarodowej. Triumfator Tour de France i Giro d'Italia miał okropny wypadek z udziałem autobusu. Sam przyznaje, że niewiele brakowało, a skończyłoby się jego śmiercią lub paraliżem całego ciała.

"O mało co nie zginąłem" - napisał o wypadku podczas treningu w swoim kraju kolumbijski kolarz Egan Bernal. Zwycięzca Tour de France w 2019 roku i ubiegłorocznego Giro d'Italia przeszedł we wtorek udaną operację kręgosłupa. Bernal zamieścił w mediach społecznościowych swoje zdjęcie ze szpitalnego łóżka i w kołnierzu ortopedycznym, pokazując lewą ręką, że jest ok. Przyznał, że szanse na to, że będzie do końca życia sparaliżowany, wynosiły 95 procent.

Groźny wypadek słynnego kolarza. Naruszył żebra i płuca [WIDEO]

Straszny wypadek gwiazdy kolarstwa

"Dzisiaj chcę podziękować Bogu, klinice La Sabana, wszystkim jej specjalistom, którzy dokonali niemożliwego, i mojej rodzinie" – podkreślił. Do wypadku doszło w poniedziałek ok. 30 km na północ od Bogoty. Bernal uderzył w tył autobusu. Doznał bardzo rozległych obrażeń - urazu klatki piersiowej i kręgosłupa, w którym złamaniu uległy dwa kręgi. Złamana została także kość udowa i rzepka.

Bernal dodał, że czekają go kolejne operacje. Słowa wsparcia przesłało 25-letniemu Kolumbijczykowi wielu jego kolegów z brytyjskiej ekipy Ineos Grenadiers, w tym Michał Kwiatkowski. "Czekamy, kuruj się Amigo" - napisał na Twitterze polski kolarz.

Noworoczny quiz sportowy. Co zapamiętałeś z 2021 roku?

Pytanie 1 z 38
Sukcesów nie brakowało także u Roberta Lewandowskiego. Ile bramek strzelił w sezonie 2020/2021 w niemieckiej Bundeslidze, bijąc rekord Gerda Muellera?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze