Groźny wypadek słynnego kolarza. Naruszył żebra i płuca [WIDEO]

2021-11-22 12:36
Mark Cavendish
Autor: East News

Znany kolarz trafił na oddział intensywnej terapii szpitala po tym jak podczas wyścigu torowego doznał poważnych obrażeń. Znakomity brytyjski zawodnik Mark Cavendish miał pecha w trakcie zawodów w belgijskiej Gandawie. Skończyło się lepiej niż można było oczekiwać.

Cavendish to znany kolarz z W. Brytanii reprezentujący barwy zespołu Deceuninck–Quick-Step. Na szosie znany jest przede wszystkim jako doskonały sprinter. To z kolei przekłada się na jego równoległą karierę w kolarstwie torowym, gdzie startuje w specjalnościach madison, scratch i wyścigu punktowym. 36-letni zawodnik przeżywa drugą młodość. Nie dalej jak w lipcu odniósł 34. zwycięstwo etapowe w Tour de France, wyrównując rekord legendarnego Eddy'ego Merckxa. W Gandawie Mark Cavendish brał udział w „Ghent Six Day” - tradycyjnej rywalizacji torowej. Podczas jednego z wyścigów zderzył się z innym kolarzem i boleśnie upadł. Z toru zabrano go na noszach. Jego zespół poinformował w poniedziałek, jakich doznał obrażeń.

Nie żyje młoda mistrzyni kraju w kolarstwie. Zginęła w trakcie treningu, ogromna tragedia

„Badania wykazały, że Mark doznał dwóch złamanych żeber po lewej stronie i ma małą odmę opłucnową (zapadnięte płuco). Obie dolegliwości były leczone medykamentami. Przebywał w szpitalu na obserwacji. Jak należy oczekiwać, Mark zostanie zwolniony dziś lub jutro rano, a następnie przejdzie okres rekonwalescencji” – głosi komunikat teamu z 22 listopada.

ZOBACZ WIDEO. Tak wyglądał wypadek Marka Cavendisha:

Sonda
Interesujesz się kolarstwem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze