Wypadek przed MŚ. Zderzenie roweru z autobusem, zawodniczka w szpitalu

2021-09-22 15:52
Kolarstwo, wypadek, MŚ 2021, Belgia
Autor: Twitter/@rob_televisie Po koalizji z autobusem austriacka kolarka została zabrana do szpitala

Tuż przed mistrzostwami świata w kolarstwie w Belgii doszło do wypadku z udziałem ekipy Austrii. Miał on miejsce w mieście Leuven przy Brusselsestraat i jak wynikało z pierwszych doniesień, poszkodowana austriacka zawodniczka doznała urazu barku po tym jak jej rower zderzył się z autobusem miejskim.

Incydent miał miejsce podczas rekonesansu trasy mistrzostw. Austriaczka Leila Gschwentner, która miała wystartować w sobotnim wyścigu szosowym juniorek, została zabrana do szpitala – potwierdziła portalowi Cyclingnews jedna z osób z austriackiego sztabu szkoleniowego. Inny przedstawiciel tamtejszej federacji powiadomił, że 17-latka nie odniosła obrażeń zagrażających życiu. Gschwentner przez cały czas miała być przytomna. Wszystko wskazuje, że doznała poważnego urazu barku, chociaż pełny zakres jej obrażeń nie został jeszcze ustalony.

Tragiczna sytuacja kolarskiego mistrza Polski. Musi mieszkać w suterenie!

Ze wstępnych informacji wynika, że w wypadku poszkodowana została tylko jedna zawodniczka, a w każdym razie odniosła najpoważniejsze obrażenia. Wypadek miał miejsce w środę rano, kiedy trzyosobowa ekipa Austrii dokonywała przeglądu 15-kilometrowej pętli sobotniego wyścigu, którą startujący będą pokonywać pięciokrotnie. Kolizja miała miejsce na skrzyżowaniu w pobliżu trasy. Na filmie zamieszczonym w internecie przez jednego ze świadków widać uszkodzenie przedniej szyby pojazdu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze