Gortat walnął dwie setki

2009-01-12 8:00

Kolejny dobry mecz Marcina Gortata (25 l.) w NBA. Koszykarze Orlando Magic rozgromili 121:87 Atlanta Hawks, a polski środkowy grał 20 minut, kończąc występ z dorobkiem 8 pkt i 12 zbiórek (najwięcej ze wszystkich grających). Przy okazji pokonał dwie ważne granice w karierze - 100 punktów i zbiórek w NBA.

Gortat ma w tej chwili na koncie 103 pkt i 108 zebranych piłek w lidze zawodowej. Do najlepszych wyników rodaka w NBA trochę mu jeszcze brakuje. Jeden z dwóch polskich poprzedników Gortata w NBA Maciej Lampe doszedł do 215 pkt i 142 zbiórek.

Spotkanie Orlando - Atlanta przypominało niedawny mecz "Magików" z Chicago Bulls. Wtedy także Gortat wszedł do gry na dłużej, gdy wynik był rozstrzygnięty. Tym razem Magic dosłownie zniszczyli rywala, bo w końcówce trzeciej kwarty wygrywali już 101:51! Polak pojawił się wówczas na boisku i pozostał na nim do końca.