Przegraliśmy z Serbią. Zapis relacji "na żywo" w SE.pl

2009-09-12 20:18

Meczem z Serbią Polacy rozpoczęli II rundę ME w koszykówce. Niestety, przegraliśmy 72:77 (22:23, 14:20, 17:19, 19:15). Zobacz zapis relacji "na żywo", która została przeprowadzona przez SE.pl.

Po pierwszej fazie i efektownym zwycięstwie z mocną Litwą, w Polsce zapanowała euforia na punkcie koszykówki. Niestety, Serbowie nieco ostudzili w nas nadzieje na bardzo dobry wynik na Eurobaskecie. Szansa na ćwierćfinał wciąż jest, ale teraz trzeba zacząć wygrywać.

O porażce Polaków zdecydował niemrawy początek, kiedy Serbowie uzyskali sporą przewagę punktową. W przerwie Polacy przyznali, że źle grają w obronie i zapowiedzieli poprawę po przerwie. I tak rzeczywiście było. Niestety, zryw w końcówce spotkania nie pozwolił Polakom odnieść zwycięstwa. Krstić i spółka przez pierwsze trzy kwarty wypracowali przewagę wystarczającą do wygrania meczu.

Oto relacja z meczu przeprowadzona przez SE.pl:

W takim składzie nasi zawodnicy rozpoczęli mecz: Szubarga, Ignerski, Logan, Gortat, Lampe

A w takim Serbowie: Tepić, Teodosić, Bjelica, Krstić, Velicković

I kwarta

0:5 Niestety, fatalny początek, Polacy nieskuteczni w obronie

0:7 Serbowie się nie mylą. W przeciwieństwie do nas - Lampe i Logan nie trafiają

3:7 Mamy pierwsze punkty! Ignerski za trzy!

10:10 Mamy ich! Najpierw za trzy Logan a potem Szubarga! Wcześniej Ignerski za dwa.

14:13 Prowadzimy! Oczywiście Gortat, kóry dwukrotnie trafia za dwa punkty

14:16 Niestety rywale również potrafią rzucać za trzy. Kosz Bjelicy

19:23 Mmay festiwal rzutów za trzy. Velicković, a w rewanżu Ignerski

22:23 Lampe faulował i Katzurin zdejmuje go z parkietu. Za niego Szewczyk

Koniec I kwarty. Początek był słaby, ale później Polacy zaczęli trafiać. Szczególnie imponuje forma naszych w rzutach za trzy.

II kwarta

24:23 Znakomity początek. Oczywiście punktuje Gortat

24:27 Niestety 4 punkty z rzędu rywali. Najpierw dwa udane osobiste, a potem trafienie Perovicia

26:32 Coraz większa strata. Rywale trafiają "trójkę" za "trójką". Czas dla Polaków

26:34 Niestety, znakomity Velicković. Serbowie uciekają, a my nie trafiamy. Najpierw nieudany rzut Logana za trzy, a potem Roszyk pudłuje

28:34 Dwa punkty Gortata, ale pozostali Polacy słabo. Dużo strat

30:34 Teraz trafia Roszyk

33:37 Koszarek trafił za trzy. Punkty zaliczone mimo to, że Gortat faulował poza akcją

34:43 Coraz większa strata. Rywale łatwo zdobywają punkty i nas blokują. Kiedy mamy rzuty osobiste to trafiamy "w kratkę"

36:43 Brawo Gortat, ale zdecydowanie za rzadko zdobywamy punkty

Koniec II kwarty - przegrywamy 36:43

- Wszystko przez słabą obronę. Gdyby nie ona, wynik oscylowałby w okolicy remisu. W przerwie będziemy myśleć co zrobić, by ich dogonić - powiedział w przerwie Łukasz Koszarek. Wierzymy, że coś wymyślą... Czekamy na III kwartę.

III kwarta

38:43 Brawo! Wreszcie gramy w obronie i trafiamy. Dwa punkty Gortata z faulem. Nie trafia wolnego

40:43 Gonimy! Znowu Gortat!

40:47 Niestety, Serbowie znowu odskakują. Słabo gra Logan, który raz po raz traci piłkę. Na dodatek faulujemy

40:51 Czas dla nas, bo robi się naprawdę źle. Inicjatywa po stronie Serbów. Co gorsza, cały czas gramy optymalnym, najlepszym składem

40:56 Nie mamy lekarstwa na Krsticia. Najpierw oszukał Gortata, a później zablokował Polaków. Po chwili Tepić za trzy

Wynik bez zmian, ale Logan zdecydowanie do zmiany, najsłabszy na parkiecie. I Katzurin zdejmuje go z boiska. Za niego Chyliński

53:59 Dwa punkty Polaków z wolnych

53:62 Niestety, trzy punkty Serbów na chwilę przed ostatnią syreną. Koniec III kwarty

IV kwarta

55:62 Chyliński za dwa

Serbowie coraz częściej się mylą. I to najlepszy z nich - Krstić

58:62 Szewczyk! Trzy punkty! Niewiele tracimy!

W tej kwarcie prowadzimy już 5:0

58:64 Krstić z dystansu, na szczeście za dwa punkty

62:64 Akcja meczu Gortata! Zawodnik Orlando Magic pięknie wpakował piłkę do kosza! Za chwilę trafia Koszarek. Prawie ich mamy!

62:66 Tepić dwa razy z wolnych

62:68 Niestety, znowu punkty zalicza Krstić. Katzurin prosi o czas. Znowu 6 punktów straty...