NBA, Phoenix Suns - Golden State Warriors 104:106. Świetny występ Gortata nie pomógł "Słońcom" wygrać

2012-02-24 3:00

Marcin Gortat (28 l.) znów zagrał dobry mecz, w czwartym spotkaniu z rzędu zdobył ponad 20 punktów. Mimo to nie zdołał poprowadzić Phoenix Suns do wygranej. "Słońca" uległy Golden State Warriors 104:106.

- Mecz został przegrany w pierwszych 10 minutach. Jestem zażenowany naszą grą na początku spotkania. To nie była walka, to był jakiś spacer - wściekał się po spotkaniu trener Phoenix Alvin Gentry.

"Słońca" przespały pierwszą kwartę i pozwoliły rywalom odskoczyć na aż 19 punktów. Potem mozolnie odrabiały straty. Ostatnie słowo należało jednak do Monty'ego Ellisa, który zdobył zwycięskie punkty sekundę przed końcową syreną.

Gortat rzucił 21 punktów (trafił 9 z 13 rzutów z gry oraz 3 z 3 wolnych). Do tego dołożył aż 15 zbiórek, asystę, przechwyt i blok.