Koszykówka, Jeremy Sochan, San Antonio Spurs

Autor: AP Jeremy Sochan

Dobra gra Polaka w NBA

Pięć punktów w minutę, Jeremy Sochan w wielkim gazie! San Antonio Spurs zanotowali rzadki wynik

2024-01-21 14:27

„Polski” zespół w NBA San Antonio Spurs w tym sezonie nie daje kibicom wielu powodów do zadowolenia wynikami, tym bardziej więc trzeba docenić tak rzadkie sytuacje jak wygrana klubu, w którym gra Jeremy Sochan. Reprezentant Polski zdobył 23 punkty, w tym 5 w ostatniej minucie, przyczyniając się do wyjazdowego zwycięstwa Ostróg nad Washington Wizards 131:127.

Było to dopiero ósme zwycięstwo Spurs w sezonie na 42 rozegrane spotkania. San Antonio jest najsłabszym zespołem Konferencji Zachodniej i trzecim od końca w całej NBA. Na Wschodzie Wizards są na przedostatniej pozycji (bilans 7–34). Najsłabiej w lidze prezentują się koszykarze Detroit Pistons (4–38). Z kolei najlepszym bilansem legitymują się gracze Boston Celtics (32–10).

40-letnia żona Marcina Gortata pokazała kawał ciała! Od tego nagrania robi się gorąco jak na Saharze

W meczu z Czarodziejami z Waszyngtonu w czwartej kwarcie Ostrogi odrobiły 12-punktową stratę. Spotkanie było niezwykle wyrównane, prowadzenie zmieniało się aż 15 razy, a przez pierwsze trzy kwarty żadna z drużyn nie miała przewagi większej niż osiem punktów.

Błysk Sochana w końcówce

Gdy na początku czwartej tercji gospodarze zdobyli 10 punktów z rzędu, a na pięć minut przed końcową syreną prowadzili 121:109, wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Jednak w tym momencie role się odwróciły i to Spurs uzyskali 12 kolejnych punktów, doprowadzając do remisu 121:121.

Jeremy Sochan wróci do reprezentacji Polski? Te słowa nie pozostawiają wątpliwości, jasny komunikat!

Szala zwycięstwa przechylała się to w jedną, to w drugą stronę. W ostatniej minucie błysnął Sochan. Polski koszykarz trafił za trzy punkty oraz wykorzystał dwa rzuty wolne, a jego dorobek meczowy uzupełniły cztery zbiórki i dwie asysty. Dobry mecz rozegrał także oszczędzany ostatnio przez trenera Gregga Popovicha ze względu na uraz kostki numer 1 draftu Francuz Victor Wembanyama (24 pkt, 8 zbiórek, 6 bloków, 4 asysty).