Marcin Gortat

POLSKA - BELGIA 87:73. Precyzyjny Gortat zniszczył Belgów

2012-08-31 11:29

Uff, jaka ulga! Polscy koszykarze wreszcie efektownie pokonali trudnego rywala w kwalifikacjach ME 2013. Wczorajsza wyjazdowa wygrana 87: 73 nad Belgami oznacza, że możemy być praktycznie pewni awansu do Eurobasketu.

W polskiej drużynie wreszcie dobry mecz rozegrał rozgrywający Łukasz Koszarek (28 l.). Tym razem nie popełniał wielu błędów, a przy okazji odnalazł skuteczność z dystansu.

Po dwóch kwartach, w których miał problemy z faulami (3 przewinienia), w drugiej połowie rewelacyjnie zagrał też Marcin Gortat (28 l.), agresywnie atakujący przeciwników i trafiający z każdej pozycji. Gracz Phoenix Suns zdobył 29 pkt i dodał 10 zbiórek!

4 minuty przed końcem Polacy osiągnęli wymarzoną 8-punktową różnicę (75: 67), dzięki której odrobili straty z pierwszego meczu. Wytrzymali do końca ciążącą na nich presję wyniku, poprawili nawet rezultat. Potem to Belgowie grali nerwowo i nie zdołali nam już zaszkodzić.