Świąteczny prezent Gortata

2008-12-27 6:30

To imponujące - zespół Orlando Magic ma już na rozkładzie niemal wszystkie wielkie drużyny Konferencji Zachodniej NBA i śrubuje świetny bilans (23-6). W Boże Narodzenie Marcin Gortat (24 l.) i jego koledzy znowu pokazali pazury i rozgromili New Orleans Hornets 88:68.

"Magicy" prowadzili w połowie już 30 punktami. Polski środkowy zagrał 11 minut, zdobywając 2 pkt i zaliczając 4 zbiórki.

- Czy jesteśmy świetnym zespołem? Po prostu gramy dobrą koszykówkę - tłumaczy skromnie trener Orlando, Stan Van Gundy.

Z 11 ostatnich meczów jego koszykarze wygrali 10. Tylko Boston Celtics i Cleveland Cavaliers mają lepszy bilans na wschodzie, choć ci pierwsi właśnie przegrali w Los Angeles z "Jeziorowcami" 83:92. Kobe Bryant i spółka przerwali w ten sposób serię 19 zwycięstw "Celtów" i zrewanżowali się za porażkę w tegorocznym finale.