Lakkoatletyka, Salwa Eid Naser, Bahrajn, biegaczka, 400 m

Autor: AP Salwa Eid Naser, mistrzyni świata, biegaczka reprezentująca Bahrajn

Mistrzyni świata ukrywała się przed kontrolą antydopingową?

2020-06-05 17:21

Lekkoatletka z Bahrajnu 22-letnia Salwa Eid Naser może mieć kłopoty w związku z podejrzeniami o doping. Na razie jest tymczasowo zawieszona przez Athletics Integrity Unit (AIU), organizację powołaną przez Międzynarodową Federację Lekkoatletyczną w celu kontroli przestrzegania zasad antydopingowych.

Urodzona w Nigerii, a od 2014 r. reprezentująca Bahrajn Naser to aktualna mistrzyni świata w biegu na 400 m. Złoto wywalczyła w 2019 na MŚ w Dausze, a dwa lata wcześniej zdobyła tytuł wicemistrzowski na tym samym dystansie. W stolicy Kataru osiągnęła w finale czterystumetrówki czas 48.14. Przypomnijmy, że siódme miejsce w tym biegu zajęła Justyna Święty-Ersetic (50.95), a ósme Iga Baumgart-Witan (51.29).

Kłopoty zawodniczki z Bahrajnu zaczęły się, gdy bez podania przyczyny nie była dostępna dla kontrolerów badających czy sportowcy są czyści.

Justyna Święty-Ersetic o zajściu w CIĄŻĘ: Trener i mąż USTALILI plan [WIDEO]

Biegaczce grozi dwuletnia dyskwalifikacja, o ile nie wyjaśni w wiarygodny sposób dlaczego ukrywała się przed kontrolerami. Nie chodzi przy tym wcale o pojedynczy przypadek. WADA, czyli Światowa Agencja Antydopingowa, uznaje, że zawodnik popełnia wykroczenie przeciw przepisom, jeśli trzykrotnie w okresie roku nie będzie dostępny do kontroli (nie poinformuje o miejscu przebywania).

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj