Jarosława Mahuczich

i

Autor: TVP Sport Jarosława Mahuczich

Niezwykła historia ukraińskiej mistrzyni. Opowiedziała o trudnej podróży po złoto

2022-03-19 18:11

Jarosława Mahuczich złotą medalistką halowych mistrzostw świata w Belgradzie. Ustanowiła najlepszy rekord w sezonie, ale najbardziej powalić na kolana może sposób, w jaki dostała się na imprezę w Serbii. Opuściła ogarniętą wojną Ukrainę i po drodze widziała efekty rosyjskiej agresji. - Jechałam tu trzy dni samochodem - powiedziała w rozmowie z TVP Sport.

Mahuczich jest jedną z sześciu reprezentantek Ukrainy, które startują w mistrzostwach świata w Belgradzie. Ich występ ma pokazać światu, że kraj zaatakowany przez Rosję walczy, istnieje i się nie podda. Znakomita skoczkini w Belgradzie zaprezentowała - mimo dramatycznych okoliczności - świetną dyspozycję. Wygrała najlepszym w tym roku wynikiem na świecie - 2,02. Druga była Australijka Eleanor Patterson - 2,00, a trzecia reprezentantka Kazachstanu Nadieżda Dubowicka.

Adrianna Sułek szczerze o swoim uzależnieniu. Mało kto o tym wiedział, duży wyczyn

Kamil Bortniczuk: Wybiliśmy Putinowi zęby! | Futbologia

- 24 lutego, po kilku godzinach paniki, opuściliśmy Dnipro i przenieśliśmy się do okolicznej wioski. Wtedy nikt nie myślał o treningu. Musieliśmy siedzieć ć cały dzień w piwnicy, co chwilę śledząc wieści z Kijowa, Sum i Charkowa. Kilka dni później zaczęłam ćwiczyć, ale na stadionie nic nie mogliśmy zrobić - powiedziała 21-latka w rozmowie z serwisem sport.ua 

- Dotarcie tutaj zajęło nam ponad trzy dni. Była to bardzo denerwująca podróż. Setki telefonów, wiele zmian kierunku jazdy, wybuchy bomb, pożary i syreny. Chciałabym myśleć, że to był tylko zły sen, ale w moim kraju jest to rzeczywistość. Taka jest wojna - opowiadała Mahuczich. 

Konrad Bukowiecki dla "Super Expressu": Dorosłem jako facet i wypadało ułożyć sobie życie

- To zaszczyt by rywalizować z wszystkimi. To medal dla wszystkich Ukraińców. Jestem dumna, że reprezentuję nasz kraj. Jesteśmy silnym narodem, który nigdy się nie poddaje. To medal dla wszystkich, którzy walczą o naszą niepodległość - powiedziała w rozmowie z TVP Sport po ceremonii medalowej. - Nieważne jak trudne masz życie, musisz wierzyć, że w przyszłości będzie lepiej - dodała na koniec. 

Jakich rytmów słuchają Ewa Swoboda, Piotr Lisek czy Aniołki Matusińskiego? Znany DJ Maciej "Gambit" Turowski wyjawia sekret, nie uwierzycie

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze