Małgorzata Hołub-Kowalik

i

Autor: Cyfra Sport Małgorzata Hołub-Kowalik

Dramat biegaczki

Okropna kontuzja polskiej lekkoatletki. Zdjęcie dla ludzi o mocnych nerwach. To musiał być okropny ból

2022-07-24 8:40

To nie była udana noc dla polskich biegaczek na mistrzostwach świata w lekkoatletyce. Reprezentantki Polski w biegu sztafetowym 4x400 metrów miały pobiec po medal, ale w Eugene nie zakwalifikowały się nawet do finału. W dodatku Małgorzata Hołub-Kowalik przypłaciła rywalizację bolesną kontuzją. Rywalka przebiła jej kolcem buta, a na stopie pojawiło się solidne rozcięcie.

Indywidualna rywalizacja na dystansie 400 metrów pań od lat jest niebywale zacięta i o medale dla polskich zawodniczek na światowych imprezach jest trudno. Ale siłą biało-czerwonych od wielu lat jest sztafeta na tym dystansie. Nasze reprezentantki regularnie przywoziły medale i takiego samego przebiegu wydarzeń spodziewano się również w Eugene.

Wielka tragedia w Ukrainie! Nie żyje polski zawodnik MMA, został pożegnany przez legendę

Fatalna kontuzja Polki. Boli od samego patrzenia

Nie mówiono natomiast, że będzie to zadanie łatwe do wykonania. Jednak nikt nie zakładał scenariusza, który miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Polki na mistrzostwach w Stanach Zjednoczonych broniły srebrnego medalu, a nie zdołały przebrnąć nawet eliminacji. Wytłumaczeniem nie może być nawet eksperymentalny skład.

Thurnbichler wyjawił prawdę o Piotrze Żyle! Tego nikt się nie mógł spodziewać, Austriak wyjaśnił słabszy wynik Polaka

Po występie na MŚ jest mi przykro. Chcę wrócić do wysokiego skakania

Polki zajęły w swoim biegu dopiero piąte miejsce, a słaby rezultat 3:29,34 s nie dał szans na awans z czasem. To prawdopodobnie największe rozczarowanie podczas trwających mistrzostw. Gdyby i sportowego zawodu było mało, to bieg bolesną kontuzją przypłaciła Małgorzata Hołub-Kowalik, która została nadepnięta przez rywalkę.

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?

Rozcięta noga Hołub-Kowalik. Okropne zdjęcie

- Kanadyjka na mnie wpadła i nadepnęła przy zmianie. Starałam się o tym nie myśleć, ale noga już spuchła. Jest krew, pot i łzy. Nie takie stany nam się marzyły. Ale co powiedzieć? Jest nam bardzo przykro. Ciężko pracowałyśmy na sukces - powiedziała reprezentantka Polski przed kamerami TVP Sport tuż po biegu. W sieci pojawiło się również zdjęcie kontuzjowanej nogi.

Na fotografii udostępnionej przez Łukasza Jachimiaka widać rozcięcie na stopie Hołub-Kowalik. Trener Aleksander Matusiński złożył nawet protest, ale sędziowie uznali, że kontakt był minimalny. Czy kontakt faktycznie był nieznaczący, można ocenić po zdjęciach poniżej, a wnioski nasuwają się same.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze