Natalia Kaczmarek

Autor: screen/twitter.com/tvpsport

Co za dzień Polaków!

Świetna postawa Polaków na Igrzyskach Europejskich w niedzielę! Wysyp medali, bijemy brawo!

2023-06-25 19:26

Reprezentanci Polski pokazali prawdziwą klasę w trakcie niedzielnych występów na Igrzyskach Europejskich. Norbert Kobielski zdobył w Chorzowie brązowy medal Igrzysk Europejskich w skoku wzwyż, z kolei Albert Komański zgarnął brązowy krążek w biegu na 200 m. Swoją cegiełkę do sukcesu Polaków dołożyła także sztafeta mieszana 4x400 metrów, która zdobyła także srebrny medal. Polacy w klasyfikacji generalnej Drużynowych Mistrzostw Europy w Chorzowie rozgrywanych jako część Igrzysk Europejskich zajęli drugie miejsce.

Reprezentacja Polski w lekkoatletyce zajęła drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie rozgrywanych jako część Igrzysk Europejskich. Zwyciężyli Włosi, a trzecie miejsce zajęli Niemcy. Indywidualnie w niedzielę biało-czerwoni zdobyli dwa srebrne medale i jeden brązowy.

Lekkoatleci walczyli o medale Igrzysk Europejskich w ramach rozgrywanych w Chorzowie DME. Polacy startowali w najwyższej dywizji i bronili tytułu, gdyż triumfowali w dwóch poprzednich edycjach - w 2019 i 2021 roku.

W Chorzowie zdecydowanie lepsi okazali się jednak w tym roku Włosi. Reprezentanci Italii zdobyli łącznie 426,5 pkt. Drudzy Polacy uzbierali w trakcie trzech dni zmagań 402,5 pkt, a trzeci Niemcy - 387,5.

W ostatnim dniu rywalizacji lekkoatletów indywidualnie medale Igrzysk Europejskich zdobyli: srebrne - sztafeta mieszana 4x400 m w składzie: Maks Szwed, Anna Kiełbasińska, Igor Bogaczyński i Natalia Kaczmarek oraz Albert Komański w biegu na 200 m, a brąz Norbert Kobielski w skoku wzwyż.

Złote medale IE w poprzednich dniach wywalczyli Ewa Swoboda na 100 m, Pia Skrzyszowska na 100 m ppł, a także Wojciech Nowicki w rzucie młotem.