9. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju i Muszynie – święto polskich biegaczy!

Autor: Fundacja „Festiwal Biegów”

TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy. Pokonali mrok, deszcz, wiatr i błoto

2020-10-05 12:21

Od piątku do niedzieli trasy wokół Krynicy-Zdrój pokonało kilka tysięcy biegaczy oraz piechurów z kijkami. TAURON Festiwal Biegowy obejmował aż 25 konkurencji, często w bardzo "brzydkich okolicznościach przyrody”.

39-letni Łukasz Flisiński z Sosnowca triumfował w najbardziej morderczej konkurencji - Iron Run, która obejmowała aż 9 startów w ciągu trzech dni, o łącznej długości ponad 140 km, w tym górski ultramaraton 64 km oraz maraton 42.195 m. Uzyskał czas 12:27.13 godz. Wśród kobiet najlepsza okazała się Joanna Lorenc - 16:00.58.Najdłuższym pojedynczym wydarzeniem festiwalu był Bieg 7 Dolin na 100 km, po terytorium Polski i Słowacji. Rozegrany częściowo w nocy, w mżawce, w błocie i przy silnym wietrze, przyniósł zwycięstwo Maciejowi Dombrowskiemu (Attiq Team Kraków) w czasie 9:19.28 godz., a wśród kobiet Paulinie Tracz - 10:19.52.

Górskie mistrzostwa Polski w nordic walking rozegrano na tarsie z krynickiego deptaka na Górę Parkową i z powrotem (przewyższenie 317 m). Wygrali Tgo omasz Wojtowicz (30.32 min.) i Anna Zaczyńska (33.21).

Podwójnie szczęśliwy był Piotr Szumliński z Krakowa. Najlepszy w Biegu 7 Dolin na dystansie 64 km, wygrał też konkurs wiedzy, którego nagrodą była Toyota Yaris od firmy Koral.